Rukomet

Budućnost razbila Tiringer i približila se četvrtfinalu

Rukometašice Budućnosti pobijedile su Tiringer rezultatom 29:21 u utakmici drugog kola Glavne runde Lige šampiona.

Trijumfom u slabo popunjenoj Morači “plave” su došle nadomak plasmana u četvrtfinale elitnog evropskog takmičenja.

Izabranice Dragana Adžića igrale su gotovo bez greške, oscilacija gotovo da nije bilo, pa pobjeda nijednog trenutka nije bila pod znakom pitanja.

Budućnost je u ranoj fazi meča stekla šest golova prednosti, održavala visoko vođstvo do finiša poluvremena kada su Njemice mini serijom smanjile na 15:12.

Ipak, u nastavku Raičević i drugarice bile su superiorne, na vrijeme stekle nedostižnu prednost i lako privele utakmicu kraju.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Đurđina Malović sa sedam, Milena Raičević postigla je šest, dok su po gol manje postigle Đurđina Jauković i Itana Grbić.

U njemačkom timu najbolja je bila Iveta Luzumova sa osam pogodaka.

Za sjutra zakazani su dueli Bitighajma i Vardara, odnosno Meca i Ferencvaroša.

Budućnost će u trećem kolu 10. februara, biti gost Vardara.

Crnogorski šampion sada ima šest bodova u grupi 2 i izjednačen je FTC-om i Mecom, koji imaju meč manje.