Rukomet

Cetinjani treći u Prilepu

Rukometaši Lovćena osvojili su treće mjesto na Memorijalnom turniru “Mile Neškoski”, koji je održan u Prilepu.

Cetinjani su nakon poraza na startu turnira od Tineks Proleta, juče savladali domaćina, ekipu Prilepa 32:28.

Iako su bili oslabljeni, jer u timu Duška Milića nema zbog povreda Stanojevića i Kaluđerovića, te Borilovića zbog virusa, Cetinjani su protiv domaćina pokazali dobar rukomet, a prilično izjednačen meč odlučen je u finišu.

Prvi dio duela za treće mjesto bio je posebno neizvjestan, pri čemu nijedan od rivala nije uspijevao da stekne značajniju prednost. Nakon 30 minuta igre, bilo je 15:15, da bi u nastavku bolje izdanje naplatili pobjedom.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Latković i Perović, koji su postigli po sedam golova. Dan ranije, u polufinalu, od Lovćena je bolji bio skopski superligaš Tineks Prolet, koji je slavio rezultatom 27:20.

Cetinjani su nakon prvog dijela igre imali prednost (13:11), ali je u nastavku sve bilo u znaku tima iz Makedonije, a meč je obilježio Latković sa devet golova.

Za ekipu sa Cetinja, bio je ovo drugi test u okviru priprema za novu sezonu.

Prošlog vikenda crnogorski šampion zauzeo je četvrto mjesto na turniru u Trebi nju, gdje je poražen od Me taloplastike (26:36) i Zrinj skog (21:29).