Rukomet

Iznenađujući poraz plavih u Norveškoj

Rukometašice Budućnosti poražene su na gostovanju Larviku 23:22 u drugom kolu grupne faze Lige šampiona.

Iako su “plave” u Norvešku otputovale kao velike favoritkinje, nisu uspjele da osvoje bodove na prvom gostovanju ove sezone u elitnom takmičenju.

Larvik je od starta pokazao da će biti tvrd orah za Podgoričanke, vodio je sa 12:8, ali je Budućnost uspjela da pojača odbranu i do poluvremena izjednači na 12:12.

U nastavku se igralo gol za gol, uglavnom je ekipa Dragana Adžića imala minimalnu prednost, sve do finiša, kada je Larvik preuzeo kontrolu utakmice.

Stekle su domaće dva gola viška, Budućnost je uspjela da prepolovi minus, imala i posljednjih 10 sekundi da osvoji bod, ali je izgubila loptu i ostala bez bodova.

Po pet golova za Podgoričanke dale su Katarina Bulatović i Milena Raičević.

U domaćoj ekipi blistala je Nolid sa devet pogodaka.

U sljedećem kolu za sedam dana Budućnost će gostovati Mecu.

LARVIK – BUDUĆNOST 23:22 (12:12)

LARVIK – Boligmapa arena. Gledalaca: 1. 500. Sudije: M. Benani, S. Benani (Švedska). Sedmerci: Larvik 5 (4), Budućnost 3 (2). Isključenja: Larvik 6, Budućnost 10 minuta.

LARVIK: RUNDBROTEN (14 odbrana), Gluic (sedmerac), MELER, Bergum, ANDENAES 1, MOLID 9 (4), RIVAS TOFT 4, LUND, Leve, Ramberg 2, Volf 2, Figenšau, Rot Bergli 1, Hjertner, KRISTENSEN 4, Ejesvold.

BUDUĆNOST: RAJČIĆ (11 odbrana), Zokebi de Paula (dvije odbrane), UJKIĆ 1, Konatar 1, JAUKOVIĆ 2 (1), A. Bulatović, Laslo 2 (1), Premović, K. BULATOVIĆ 5, BRNOVIĆ 3, PAVIĆEVIĆ 1, Ramusović, RAIČEVIĆ 5, Grbić 2, Pletikosić.