Rukomet

Jak otpor “plavih” dama vicešampionkama Evrope

Rukometašice Budućnosti poražene su od Vardara 24:22 (12:13) u prvom meču na prvom turniru nove sezone Regionalne lige. Izabranice Dragana Adžića odigrale su odličan meč, vodile od početka meča do sredine drugog poluvremena (posljednji put u 39. minutu – 16:15), ali je makedonski tim koji je jedan od favorita za najviši plasman u predstojećoj sezoni Lige šampiona, preokrenuo i u 50. minutu stekao nedostižna tri gola prednosti (22:19).

Drugog dana turnira, u četvrtak od 19 sati igraće Vardar i Krim, dok će u petak od 19 sati sastati Budućnosti i Krim. Uoči duela Budućnosti i Vardara, odigran je i meč mlađih kategorija Budućnosti i reprezentacije Makedonije koji je završen bez pobjednika – 22:22 (11:11).

Đurđina Jauković je bila najefikasnija u našem timu sa osam golova, dok je Dijana Ujkić četiri puta zatresla protivničku mrežu.

U pobjedničkom timu najefikasnija je bila Jovanka Radičević sa sedam golova, dok je Andrea Penezić upisala šest pogodaka.
”Plave” su sjajno krenule i nakon početnog vođstva Vardara (1:0), u 8. minutu povele su 5:2 nakon što je Ramusović zatresla mrežu Susljine. Drugim pogotkom Ujkić, Budućnost je u 13. minutu stekla četiri gola viška – 7:3.

Vardar je međutim, sa tri vezana gola, zaostatak smanjio na samo gol (7:6) u 15. minutu, ali su Raičević i Pavićević, ponovo donijele značajniju prednost (9:6) u 18. minutu.

Makedonski tim je u 21. minutu prišao na gol minusa (10:9), a nakon pogodaka Ristovske i dva Lekić iz sedmerca, poveo je 12:11 u 26. Domaćin je ipak, vodio na poluvremenu 13:12.

Ramusović i Pavićević zatresle su protivničku mrežu za vođstvo 15:12 u 33. minutu, a Jauković je u 37. minutu iz sedmerca pogodila za 16:14.

Uslijedili su golovi Radičević i dva Penezić za minimalno vođstvo jednog od favorita za osvajanje trofeja Lige šampiona (17:16, 42. minut). Budućnost je održavala priključak do 46. minuta kada je bilo 19:19 nakon pogotka Pletikosić.

Nedostižnu prednost Vardar je stekao nakon pogotka Lekić i dva vezana Radičević za vođstvo 22:19 u 50. minutu. Iako su ”plave” preko Ujkić prišle na gol zaostatka (22:21) u 56. minutu, nijesu uspjele da naprave preokret, pa je Vardar slavio pobjedu, ali uz odlično izdanje našeg tima.

U poluvremenu utakmice, Ženski rukometni klub Budućnost uručio je navijačima i vrijedne nagrade – dresove, lopte, majice i torbe sa obilježjima našeg kluba.

Duel mlađih timova Budućnosti i reprezentacije Makedonije sastavljene od juniorki i kadetkinja koji je odigran uoči meča Budućnost – Vardar završen je bez pobjednika – 22:22 (11:11).
Drugog dana turnira, u četrvtak od 19 sati igraće Vardar i Krim, dok je u istom terminu, za petak zakazan okršaj Budućnosti i Krima.

BUDUĆNOST – VARDAR 22:24 (13:12)

PODGORICA – Sportski kompleks ”Verde”. Gledalaca: 1. 500. Sudije: Vujačić, Kažanegra (Podgorica). Sedmerci: Budućnost 4 (3), Vardar 6 (5). Isključenja: Budućnost 4, Vardar 4 minuta.

BUDUĆNOST: Zokebi de Paula, Batinović, Ujkić 4, Konatar, Jauković 8 (2), Pletikosić 1, Čarapić, Laslo, Marinović, Malović, Premović, Brnović 1, Pavićević 3, Ramusović 3, Raičević 2 (1), Grbić.

VARDAR: Susljina, Micevska, Radičević 7 (1), Klikovac 3, Sazdovska 1, Penezić 6, Keramičieva, Canđija, Hmirova 1, Cvijić, Lekić 5 (4), Petrović, Ristovska 1.