Rukomet

“Lavice” iščupale bod, Crna Gora je u osmini finala!

Najbolje rukometašice Crne Gore uspjele su da prebrode grupnu fazu i izbore osminu finala Svjetskog šampionata u Njemačkoj.

U meču odluke “lavice” su remizirale sa Brazilom 23:23 i takmičenje u grupi C okončale na četvrtom mjestu.

Viđen je dramatičan finiš, a željeni remi osigurale su Đina Jauković sa dva veoma bitna pogotka, te Marina Rajčić koja je odbranila zicer Roče 23 sekunde prije kraja utakmice.

Naše su nakon tajm-auta Johansona sačuvale loptu i proslavile prvobitni cilj na Mundijalu – plasman među 16 najboljih.

Nakon blistavog izdanja protiv Danske na startu SP činilo se da će plasman u eliminacionu fazu biti izboren bez ikakvih problema, međutim na kraju su izabranice Pera Johansona kroz iglene uši prošle dalje.

Do 23. minuta ključnog meča “lavice” su gurale po planu, imale vođstvo od 11:8, a onda posustale u finišu poluvremena. Serijom 5:1 rivalke su otišle na pauzu sa golom viška.

U nastavku se više vodilo računa o odbrani. Crna Gora je u nekoliko navrata imala minimalnu prednost, a onda je Bulatović u 47.minutu pogodila za 19:17.

Ipak, Brazilke su nedugo zatim preokrenule i do 65 sekundi prije kraja konstantno imale gol viška. Tada je sjevnula bomba Jaukovićeve za izjednačenje, a potom i intervencija karijere Rajčićke.

Crna Gora će kasnije večeras saznati ime rivala u osmini finala! Veliko srce koje su pokazale danas, “lavice” može odvesti daleko.

Treba vjerovati!

II poluvrijeme:

Kraj Crna Gora je u osmini finala SP!

23:23 Brani Rajčić šut sa krila, imamo remi u džepu. Tajm aut Johansona.

23:23 Rodriges pogađa iz sedmerca, pa Đina trese mrežu za novo izjednačenje. Sjajno.

22:22 Brazil je opet poveo nakon kontre Roće, ali Kaća poravnava. Drama!

20:20 Još samo sedam minuta, neriješeno je. To nam odgovara, ali Brazil svaka pobjeda vodi u osminu finala.

19:19 Dva vezana gola Brazila. Roća je poravnala!

19:17 Gol Katarine Bulatović i tajm aut Brazila. Opet smo na plus2!

17:16 Igra se gol za gol. Još samo 15 minuta, već je počela drama!

16:15 Pronašli smo dobru igru u napadu, više raspoloženih rukometašica nego u prvom dijelu i imamo prednost sada.

13:13 Samo gol u prvih pet minuta drugog dijela i to Katarine Bulatović. Rajčić sjajno brani!

I poluvrijeme

Naše djevojke su loše završile poluvrijeme. Sa igračicom više smo primili dva gola, nijesmo dali niejdan. Na kraju peti gol Amorim za 13:12, Brazilke vode.

12:11 Brazil je tu, prijeti i na gol zaostatka. Imali smo napad za plus 4, nakon toga nekoliko ishitrenih šuteva, tako da rival je tu.

11:8 Nemoguć gol Itane Grbić iz mrtvog ugla za plus 3 i tajm aut Brazila – 23. minut.

9:8 Čuvamo prednost, ali ne uspijevamo da se odlijepimo. Igrali smo opet sjajno sa rukometašicom manje, a Marina Rajčić je izuzetno motivisana, odbranila je već dva sedmerca. Katarina Bulatović se raspucala.

7:6 Imali smo i dva gola prednosti na krilima sjajne Tatjane Brnović. Ipak Amorim ne da, već je dala četiri gola.

3:3 Rezultat u desetom minutu. Sjajan period sa igračicom manje, nijesmo primili gol, čak smo i poveli, međutim Roča daje gol za neriješeno.

1:2 Poslije pet minuta. Amorim ne možemo zaustaviti, a dali smo gol samo preko Radičević. Sada dva mintua igračica manje isključenje Jauković.

Naše rukometašice već danas počinju eliminacionu fazu na rukometnom Mundijalu. Meč protiv Brazilki je direktan dvoboj za prolaz dalje, pri čemu i u slučaju remija naše će rukometašice među 16 boljih timova prvenstva.

Izabranice Pera Johansona u dosadašnjem dijelu prvenstva ostvarile su pobjede protiv Danske i Tunisa, dok su izgubile od Rusije i Japana. Brazilke su pobijedile Tunis, ali su remizirale sa Japanom i izgubile od Danske i Rusije.

Brazile je dobio dva meča na Olimpijskim igrama, u Riju je bilo 29:23, a u Londonu 27:25.

Mrgud
Mrgud

Dobice nas srbija, i to lako.

Donja Morača

Vide se velike oscilacije u igri. Čitam o tome kako se tu ulažu ogromne pare a one imaju 7 dana priprema. Brazil se u Evropi pripremao od septembra i više od deset pripremnih utakmica. Novi trenet ne vjerujem da im je svima imena popamtio a ne da zna kako koja igra. Trebaće dobra igra i dosta sreće.

Jorgovan
Jorgovan

A Milena u odbranu sve pusta. Trebalo je izmeniti u odbranu ranije. A ne u 58 minut. Klikovac je 100% bolja tu. Osim penale sto je dala 5 komada, Nike nista dobro ucinila. A ima najvecu minutazu!!!

serdar Janko

Ovo je godinama unazad drzavni projekat,ogromne se pare ulazu u zenski rukomet i na kraju ti se tresu gace do zadnje sekunde protiv prsloga Brazila i slavis remi? Po meni su to bacene pare a vi kako hocete.

Stari
Stari

Bez Majde teako

Budimo realni

Bravo đevojke! A bile ste me malo zabrinule.