Rukomet

Lovćen u Tivtu ovjerio duplu krunu

Rukometaši Lovćena osvojili su duplu krunu.

Cetinjani su pobijedili Partizan u Tivtu 23:18 u finalu Kupa, pa su nakon titule u šampionatu dodali i drugi trofej ove sezone.

Tivćani su u Župi parirali šampionima u prvom poluvremenu koje je završeno rezultatom 12:12.

U nastavku je odbrana Cetinjana predvođena golmanom Danilom Mihaljevićem bila briljantna i primila je samo šest golova. Partizan je posljednji put vodio na startu drugog dijela 13:12. Lovćen je odgovorio serijom 5:0 kojom je praktično prelomio meč.

Centralne figure u timu Lovćena bili su Vuk Latković sa 8, Draško Kaluđerović sa 6 i Slobodan Bulajić sa 3 gola. Kod Partizana bolji od ostalih bili su Nemanja Drakulović sa 6, Đorđo Peruničić sa 5 i Gavrilo Samardžić sa 3 gola.

Cetinjanima je ovo 11. trofej Kupa u istoriji kluba, a deveti u nezavisnoj Crnoj Gori.