Rukomet

Nova pobjeda plavih u Regionalnoj ligi: Drugo poluvrijeme protiv Krima recept za Odenze

Rukometašice Budućnosti sa dvije pobjede okončale su prvi turnir Regionalne lige – Podgoričanke su u 2. kolu, u dvorani Verde, slavile protiv Krima 29:21.

Izabranice Dragana Adžića furizono su odigrale drugo poluvrijeme protiv slovenačke ekipe, što je putokaz za premijerni meč u Ligi šampiona protiv Odenzea.

Gošće su na polovini susreta imale gol viška, potom sa dva ekspresna pogotka otvorile nastavak duela (13:16), ali to kao da je naljutilo “plave”.

Uslijedila je briljantna igra na obje strane terena, pa je ubrzo pitanje pobjednika bilo riješeno.

Najefikasnija je bila Kristina Laslo sa osam golova (svih osam iz sedmeraca), šest je dala Đurđina Jauković, Ivona Pavićević četiri, Ema Ramusović i Tatjana Brnović po tri…

Odlične su bile i golmanke – Darli Zokebi de Paula je zaustavila 11 šuteva i sedmerac, a Marina Rajčić je imala devet odbrana.

Ovo je Podgoričankama bila posljednja provjera pred susret sa Odenzeom u elitnom takmičenju. Meč u Podgorici zakazan je za 6. oktobar.