Rukomet Liga šampiona

Plave u Njemačkoj osvojle prve bodove u Ligi šampiona

Rukometašice Budućnosti pobijedile su kao gošće Bitinghajm 30:23 u drugom kolu Lige šampiona.

Njemački tim bolje je počeo utakmicu, kontrolisao rezultat i imao najviše dva gola prednosti u prvih 20 minuta.

Od tog trenutka Budućnost je preuzela stvari u svoje ruke, do poluvremena su “plave” povele 14:12, da bi drugi dio utakmice započele serijom 4:0 i prelomile meč u svoju korist.

Do kraja je ekipa Dragana Adžića rutinski privela posao kraju i došla do trijumfa i prva dva boda u Ligi šampiona, nakon što je na premijeri iznenađujuće kod kuće izgubila od Bresta.

Odbrana je bila mnogo snažnija, nego što je to bio slučaj prije sedam dana u pomenutom meču sa francuskom ekipom.

Đurđina Jauković i Majda Mehmedović dale su po sedam, dok su po četiri gola postigle Jovanka Radičević, Barbara Lazović i Tatjana Brnović.

U sljedećem kolu u subotu, Budućnost će u “Morači” igrati protiv rumunske Vlčee.

Mrgud

Nije Bitingheim mjerilo, kod njih je raspad sistema trenutno.

Dok nije kasno

Upravo tako, utakmica dobijena na suvi kvalitet, i dalje ostaje ista prica, da moraju vise i to na svojim pozicijama igrati Vujovic, Pletikosic, a manje Raicevic. Njemacki prvak je daleko od kvaliteta Bresta, Djera i jos nekoliko ekipa. Ostaje glavobolja golmani, jer bez vrhunskog golmana nema ni vrhunskog rezultata