Rukomet Budućnost izgubila i u Danskoj

Podgoričanke i treći put izgubile u Ligi šampiona

Rukometašice Budućnosti doživjele su treći poraz u novoj sezoni Lige šampiona – Odenze je bio ubjedljiv 30:21 (12:8) u trećem kolu elitnog takmičenja.

Izabranice Dragana Adžića bile su ravnopravan rival samo u uvodnim minutima meča, u nastavku su pravile previše grešaka u oba pravca, pa je ubjedljiv poraz, poslije najlošijeg izdanja ove sezone, bio neizbježan.

Danski tim nakon tri kola ima maksimalan učinak i lider je grupe B, dok „plave“ nakon EHF sedmice tokom koje će reprezentacija Crne Gore igrati na turniru Zlatna liga u Danskoj, već od duela protiv Bresta koji je na programu 10. oktobra u Podgorici, moralo mnogo bolje, ukoliko žele da upišu prve bodove u novoj sezoni.

Andrea Lekić i Majda Mehmedović bile su najefikasnije u našem timu sa po šest golova.

U pobjedničkom sastavu istakla se Džesika Da silva Kintino sa osam pogodaka.

U duelima trećeg kola grupe B koji su odigrani u subotu, CSKA je slavio ubjedljivu pobjedu protiv Ramniku Vlčee 30:20, dok je Borusija Dortmund slavila na gostovanju ekipi Podravke – 26:25.

U derbiju kola, Brestu i Đer su igrali neriješeno 25:25.