Rukomet

Rukometašice Budućnosti pobjedom do 1/4 finala

Rukometašice Budućnosti plasirale su se u četvrtfinale Lige šampiona.

Podgoričanke su ovjerile četvrto mjesto u grupi prvom pobjedom ove sezone na gostovanjima. Izabranice Dragana Adžića savladale su Tiringer 25:24 i tako su napravile odlučujući korak do nokaut faze!

Dramatičan meč u Njemačkoj odluku je ostavio za posljednje sekunde, kada se Budućnost odbranila i sačuvala trijumf, iako bi i bod bio dovoljan za plasman među osam najboljih na kontinentu.

Naše djevojke su tokom čitavog meča bile u egalu, najčešće u prednosti do četiri razlike (15:19 u 37. minutu), ali su u finišu dozvolile rivalu šansu da izbjegne poraz, iako su na pet minuta prije kraja stigle do tri pogotka prednosti.

Itana Grbić je pogodila za 21:24. Njemice su ipak u finišu bile koncentrisanije i stigle su nadomak do boda, ali je odbrana Podgoričanki bila sjajna u nekoliko vezanih napada i trijumf je sačuvan.

Budućnost su do prve pobjede u gostima vodile Đurđina Jauković sa šest i Sanja Premović sa pet, dok su po gol manje postigle Dijana Ujkić i Tatjana Brnović.

U njemačkom timu najbolja je bila Anika Nidervizer sa sedam, dok je gol manje postigla Iveta Luzumova.

Budućnost će u posljednjem kolu, 10. marta, ugostiti skopski Vardar.