Rukomet

Sreća okrenula leđa: “Lavice” izgubile od Hrvatske

Rukometašice Crne Gore upisale su prvi poraz na Svjetskom šampionatu – na startu glavne runde, “lavice” su u Geteborgu, nakon velike borbe, izgubile od Hrvatske 26:25.

Izabranice Bojane Popović su ostale na četiri boda u grupi I, Hrvatska ima tri, pa je plasman u četvrtfinale sada pod znakom pitanja.

Crna Gora je danas konstatno jurila zaostatak, ali je imala šansu da izbori remi, što bi bilo ravno pobjedi – desetak sekundi prije kraja Itana Grbić je šutirala, ali je lopta prohujala pored desne stative.

Brine povreda Marte Batinović, najbolje golmanke šampionata. Ona je već u 18. minutu napustila teren, a prema prvim informacijama iz Švedske riječ je o povredi koljena i Mundijal je za nju najvjerovatnije završen.

Što se samog toka meča tiče, Hrvatska je od starta nametnula svoj ritam. Iako je konstantno bila u minusu, Crna Gora je na odmor otišla pri neriješenom rezultatu 13:13.

Početkom nastavka, nakon brzog pogotka Tanje Brnović, naš nacionalni tim bio je u napadačkoj krizi koja je potrajala deset minuta.

Hrvatska je sredinom drugog poluvremena povela sa 19:14, ali se “lavice” nisu predale, uprkos činjenici da im je sreća okrenula leđa. Dvocifren je broj udaraca koje su uputile “crvene”, a da se ispriječila prečka ili stativa.

Upornošću i odbranama Marine Rajčić, Crna Gora je u ginišu uhvatila priključak, ali nažalost nije mogla da izbjegne poraz.

Naša selekcija naredni meč igra protiv Senegala u subotu od 15.30. Pobjeda je imperativ kako bi se zadržale šanse za plasman među osam najboljih.

Tok utakmice:

kraj – pobjeda Hrvatske 26:25.

58.minut – Klikovac nakon asistencije Rajčić, ponovo je samo gol zaostatka.

57.minut – Hrvatska je po ko zna koji put imala +3, ali smanjuje Grbić.

55.minut – Brnović sa crte, pa Pavićević iz kontre. Blizu smo,

53.minut – konačno smo na -2, Klikovac je efektno savladala Pijević i sada je 23:21 za Hrvatsku. Tajm-aut selektora Ivice Obrvana.

51.minut – nikako da “lavice” uhvate potpuni priključak, igra se gol za gol – poslije prodora pogodila je Grbić za 23:20.

46.minut – pogodak Hrvatske i treće isključenje Andrijane Popović, za nju je meč završen…

44.minut – golom Blažević je Hrvatska stekla +5, nakon toga dva pogotka “lavica”, Brnović i Despotović sa sedam metara. Rezultat je 19:16 za Hrvatsku.

40.minut – kritični trenuci u igri našeg tima, ni sreća nije naš saveznik, Pletikosić nije iskoristila sedmerac, na drugoj strani Milosavljević jeste i rezultat je 18:14 za Hrvatsku. Tajm-aut Bojane Popović.

37.minut – dva vezana pogotka Milosavljević, Hrvatska četvrti put danas vodi sa tri razlike – 17:14.

poluvrijeme – egal je nakon 30 minuta. Velika borba u Geteborgu, naše su konstantno su jurile zaostatak, nijednom nisu bile u prednosti. Brine povreda najbolje golmanke šampionata Marte Batinović.

29.minut – neriješeno je, 13:13, Pletikosić kao šilo kroz odbranu rivala. Koristimo to što Hrvatska igra sa dvije igračice manje.

27.minut – po dva gola Despotović sa jedne i Ježić sa druge strane. Hrvatska vodi 13:11.

24.minut – šteta, prvi promašaj Mugose sa 7 metara. Ne mijenja se rezultat, Crna Gora ima igračicu više.

23.minut – Treći put na utakmici je Hrvatska imala +3, ali Godeč sa crte smanjuje na 10:8.

21.minut – Pletikosić je poslije sjajne finte promašila zicer, a onda je na drugoj strani poentirala Milosavljević. Hrvatska vodi 9:7.

18.minut – kakav peh, povreda Marte Batinović, proklizala joj je desna noga i u suzama napušta teren. Nadamo se da nije riječ o težoj povredi i da će se Marta brzo vratiti. Rajčić je trenutno među stativama.

13.minut – Pletikosić nakon prodora poravnava rezultat, na drugoj strani Ježić vraća prednost Hrvaticama.

12.minut – ponovo precizna Mugoša, 6:5 je za Hrvatsku, koja će u naredna dva minuta biti sa igračicom manje.

11.minut – kada Mugoša stane na liniju za sedmerac, greške nema – Crna Gora ima samo gol zaostatka (4:5).

9.minut – u dva navrata je Hrvatska bila na +3, sada smanjuje Despotović, rezultat je 5:3.

7.minut – bolje Hrvatska otvara duel, vodi 4:1 nakon gola Blažević.

4.minut – stže prvi pogodak naše selekcija, Bulatović za 1:1.

1.minut – počeo je susret.

Najava:

Crna Gora je uvodnu fazu Mundijala završila maksimalnim učinkom i u velikom stilu, izvanrednom partijom protiv selekcije Mađarske.

“Lavice” su prenijele maksimalan broj bodova i tako stekle velike šanse za plasman u četvrtfinale.

Prolaz u nokaut fazu biće gotovo osiguran ukoliko izabranice Bojane Popović danas izađu na kraj sa Hrvatskom, koja je u glavnu rundu prenijela samo bod.

Zanimljivo, Crna Gora ne može da se pohvali pozitivnim bilansom u susretima sa Hrvatskom. Naime, “lavice” su bile bolje samo u dva navrata, dok je Hrvatska slavila 10 puta.

Na velikim takmičenjima naša selekcija je izgubila oba meča – u grupnoj fazi na EP 2010 (29:28) i na OI u Londonu (27:26).

marius

Neki su jedva dočekali da izgubimo utakmicu. Bogme mi za čudo, kako ovoliko izdržase, I u svijest ostaše. A moraju, da se greškom na popis ka CRNOGORCI ne upisu. Žao mi Marte, što se povrijedi. Želim joj brz oporavak, I da nam se vrati zdrava i spremna, a našim LAVICAMA mnogo SREĆE u nastavku prvenstva!

Laban
Laban

Nije sreća okrenula leđa,nego su igrale slabije,nego protiv Mađarske.To je bilo očigledno.

MMM
MMM

Sve je u redu, osim što se Marta tako teško povrijedila.