Rukomet

Teška pobjeda “lavica” protiv Slovačke

Najbolje rukometašice Crne Gore teškom mukom izvojevale su pobjedu na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo – “lavice” su pred par stotina gledalaca u Baru savladale Slovačku sa 24:23.

Opušten početak “lavica” kažnjen je vođstvom Slovakinja 4:1. Reakcija naših bila je munjevita i brzo je na semaforu bio egal rezultat.

Nije se mnogo čekalo i na preokret – u desetom minutu bilo je 6:5 za Crnu Goru, koja do kraja meča više nije ispuštala prednost.

U prvom poluvremenu Raičević, Jauković i saigračice imale su i plus pet (14:9), ali je rival u finišu smanjio zaostatak na dva gola.

Iako je kvalitet apsolutno na strani “lavica”, gošće su velikom borbenošću uspjele da meč drže otvorenim i neizvjesnim.

Naš nacionalni tim je greškama u fazi napada držao Slovačku “živom”, pa rezultatski plus nije bio veći od tri pogotka.

Neizvjesna završnica na svu sreću nije sputala izabranice Dragana Adžića, pa je teško, ali zasluženo upisana prva pobjeda u kvalifikacijama.

Naredni meč crnogorske rukometašice igraju u nedjelju, u Breši, protiv Italije -ova selekcija pretrpjela je debakl na startu, pošto je Poljska slavila sa 40:13.

Na Evropsko prvenstvo plasiraće se dvije prvoplasirane reprezentacije iz svake grupe, kao i najbolja trećeplasirana.

Zvizdan
Zvizdan

Vazna je pobjeda,nadam se da ce se sabrat i onda odradit laganije ostale meceve u kvalifikacijama