Rukomet Svjetsko prvenstvo

Hrabre lavice pale u završnici i izgubile od olimpijskih šampionki

Crnogorske rukometašice poražene su od Francuske 24:19., u posljednjem kolu prve faze Svjetskog prvenstva.

Odigrale su naše djevojke odličnu utakmicu protiv olimpijskih šampionki, ali nisu izdržale do kraja.

Borila se hrabro ekipa Bojane Popović protiv jednog od najvećih favorita na Mundijalu.

Konstantno disala za vrat mnogo iskusnijoj ekipi, ali je nažalost napravila nekoliko grešaka u trenucima kada je možda mogla da okrene meč u svoju korist.

Čini se da je posljednja šansa otišla kod rezultata 18:17 u 53. minutu kada je Itana Grbić izgubila loptu, a potom su Francuskinje dale tri gola i prelomile meč.

U našem timu sedam golova Jovanke Radičević, četiri Ivone Pavićević, po tri Tanje Brnović i Itane Grbić.

Opet je briljirala među stativama Marina Rajčić sa 15 odbrana.

U francuskoj selekciji šest pogodaka dala je Lasors.

“Lavice” u drugi dio Svjetskog prvenstva neće prenijeti nijedan bod, a sljedeći meč čeka ih za dva dana, protiv Srbije.

Tok utakmice:

55. minut – Loše su naše odigrale nakon tajm auta. Tri gola za Francusku, dva iz kontri, uz nekoliko izgubljenih lopti. Velika prednost za rivala, 21:17.

53. minut – Tajm aut zove klupa Francuske. Itana Grbić dala je sjajan gol za 18:17, potom osvojila loptu, naše su imale napad za izjednačenje, ali je upravo Itana pogriješila. Šteta.

50. minut – Ne koristi Ivona Pavićević zicer, Francuska vodi 18:16. Imale su naše napad i kod 17:16, ali je ispala lopta Jovanki Radičević.

45. minut – Poslije leteće kontre našeg tima Ivona Pavićević je smanjila na 17:15. Poslije dobre odbrane snažno je šutirala Đina Malović, ali je golmanka Francuske spriječila da naše uhvate potpun priključak.

40. minut  – Bile su “lavice” bez gola skoro devet minuta, a onda za 40 sekundi pogoci Grbić i Ramusović. Održala je naš tim u igri Marina Rajčić sa dva odbranjena zicera u nastavku, pa opet imamo aktivan rezultat, 14:16.

35. minut – Naše bez gola u nastavku, Francuska je dala tri, opet najviše problema imamo kada rivalke napadaju iz tranzicije. Iskoristile su Francuskinje igrača više zbog isključenja Tanje Brnović i napravile tri gola viška, 12:15.

Na poluvremenu 12:12, uz šest golova Jovanke Radičević i tri isključene Tanje Brnović. Sjajno se nose “lavice” sa olimpijskim šampionkama.

Nevjerovatno je zbog čega je isključena Tanja Brnović. Nakon što je dala gol trčala je ka našoj polovini, a golmanka Francuske pogodila je loptom u trenutku kada je željela da što prije njena ekipa krene sa centra. Tanja je isključena, a nakon protesta je dobila direktan crveni karton!

25. minut – Francuskinje su bile bez gola skoro sedam minuta kada je pogodila Zadi za 9:9. Još pet minuta do poluvremena.

20. minut – Francuska je bila u seriji 3:0 kada je Sanja Premović iznudila sedmerac, koji je iskoristila Jovanka Radičević. Potom odlična odbrana “lavica” i gol Tanje Brnović za izjednačenje, 8:8.

15. minut – Kreće i Jovanka, postigla je tri pogotka, od kojih dva iz sedmerca za preokret “lavica”, 6:5. Marina Rajčić na golu već ima pet odbrana!

10. minut – Poslije zatišja na startu, raspucale su se obje ekipe. Tanja Brnović je dovela Crnu Goru u vođstvo, potom su preokrenule Francuskinje na 2:1, da bi zatim dva gola vezala Ivona Pavićević. Francuska je zatim sa dva brza gola došla do 4:3. Lasors se razigrala, već je dala tri pogotka.

5. minut – Nema golova poslije pet minuta. Briljira ponovo Marina Rajčić sa već tri odbrane, a uz to je i Pino iz sedmerca šutirala pored stative. Defanziva je bila odlična i tokom dva minuta kazne za Emu Ramusović. Naše u napadu bez prave kreacije zasad.

Najava utakmice:

“Lavice” će bez obzira na ishod ovog susreta igrati u glavnoj fazi Mundijala, a tamo će za protivnike imati Rusiju, Srbiju i Poljsku.

Poslije remija Slovenije i Angole jasno je da će selekcija Dragana Adžića u sljedeću fazu prvenstva prenijeti dva boda, dok je afrička reprezentacija eliminisana.

Francuska je favorit protiv podmlađenih “lavica”, a na šampionat svijeta došla je poslije olimpijskog zlata osvojenog ljetos u Tokiju.

U prethodna dva kola lako je izašla na kraj sa Angolom i Slovenijom.

Naše djevojke su poslije poraza od Slovenki odigrale odlično protiv Angole i najavile bolje igre u nastavku prvenstva svijeta.

MilanPG
MilanPG

Je li vas opet golman pobijedio ?

Prc CG
Prc CG

Samo neka su pale jer su produkt dps-a…..bravo Francuska!!!

One_Gorke_Suze

Prcko,
Je li to navijas za onu istu Francusku koja je 1999. bombardovala Srbiju?!?
Zar si toliki mazohista ?!?

Sasa
Sasa

Da je večno Kosovo

Bravo💓🇲🇪💓
Bravo💓🇲🇪💓

Bravo đevojke! Tako se gine za dres i ekipu. Ovaj poraz za nas je pobjeda, dok god sijate tako! Nepravda nam daje snagu, ali nekad i inat koji nas vodi do greške. Ali opet, to smo mi, to nas krasi i ja to volim.
Ponosni smo na vas!
Glava gore!!!

badžana
badžana

Na žalost, naivan istup Brnovićke, mislim na aplauz sudiji.Očekivano isključenje, mada je zbog tkzv ometanja ni kriva ni dužna zaradila isključenje.Još jednom nam se isto desilo na nekom takmičenju, zaboravio sam protiv koga smo igrali.