Rukomet

“Lavicama” falilo snage za još jedno iznenađenje

Crnogorske rukometašice izgubile su od Rusije 28:24 u drugom kolu Svjetskog prvenstva u Njemačkoj.

“Lavice” su odigrale još jedan dobar meč na Mundijalu, ali mnogo jači protivnik juče (Rusija igrala protiv Tunisa) i vrlo malo vremena za odmor uticali su da naše djevojke u završnici ne budu dovoljno koncentrisane da iznenade prvog favorita grupe i olimpijskog šampiona.

Rusija je praktično cio meč bila u vođstvu, tokom prvog poluvremena bilo je najviše tri razlike, dok su u drugom dijelu naše rivalke imale i četiri gola viška.

Međutim naše se nijesu predavale, malo po malo su smanjivale zaostatak i u 50. minutu stigle do poravnanja golom Katarine Bulatović za 21:21. Narednih nekoliko minuta igralo se gol za gol, ali nakon što je Kočetova dovela Ruskinje do prednosti 24:23, naše su u napadu stale. Jovanka je pogodila prečku iz sedmerca, Kaća Bulatović stativu, pa pogriješila, a nakon toga su Kočetova i Markova potvrdile pobjedu Rusije.

Najefikasnija u pobjedničkoj selekciji bila je Darija Dmitrijeva sa pet, dok su po golmanje postigle Ana Vjakireva i Ana Kočetova.

U crnogorskoj selekciji Katarina Bulatović postigla je sedam, Jovanka Radičević dodala je pet, a gol manje Milena Raičević.

Sjutra je na šampionatu slobodan dan, a crnogorske rukometašice u utorak sastaće se sa Japanom.

Tri pobjede do kraja grupne faze, praktično nam garantuju drugo mjesto.

tok meča:

24:28 Brnović je smanjila, ali su Kočetova i Markova potvrdile rusku pobjedu.

23:26 Kažnjava nas Vjakirjeva golom za plus dva, zatim ne prolazi akcija naših za pivota. Kočetova zaustavljena sa penala, Rajčić skida sedmerac. Stativa Katarine Bulatović, pa izgubljena lopta našeg lijevog beka i kontra Rusije za 26:23 gol Markove.

23:24 Klikovac je iznudila sedmerac, a Raičević četvrti put zaredom precizna. Vjakirjeva opet bježi i daje gol, 22:23. Prvi gol Despotović u sjajnom momentu. Kočetova sa penala za novi višak Rusije. Jovanka Radičević promašuje sedmerac za izjednačenje.

21:22 Vedehina opet precizna nakon promašaja Raičević za 18:21. Šesti gol Katarine Bulatović, vuče sada sjajno ekipu. Raičević precizna opet sa sedmerca, opet je samo gol zaostatka u 49. minutu. KAĆĆAAAA daje gole, neriješeno je! Dmitrijeva zaustavlja našu seriju.

18:20 Kaća je opet iznudila sedmerac i isključenje, iskoristila je Raičević za 16:18. Ipak Dmitrijeva je dala gol iz solo prodora. Bulatović je jjoš jednom iznudila sedmerac i koristi Raičević. Odbrana Hasanić, Ruskinje su malo usporene. Bulatović! Novi gol 18:19. Sabirova uzvraća, novi njen gol, treći na meču.

15:18 Ruskinje su prvi put do četiri gola prednosti došle preko Sabirove u 36. minutu. Vidljiv je umor kod naših djevojaka, premalo je vremena bilo za odmor i to se osjeća u realizaciji zicera. Ostali smo u teškom momentu i sa rukometašicom manje, drugo isključenje Brnović. Ipak dobra odbrana pa onda Kaća Bulatović je iznudila sedmerac i isključenje. Radičević je iz popravnog smanjila na 14:17. Ipak sa rukometašicom manje Ruskinje golčinom Sabirove odlaze opet na 14:18. Uzvratila je Radičević sa krila.

13:16 Po gol u drugom dijelu. Jauković za naše, Dmitrijeva za ruski nacionalni tim.

12:15 je na poluvremenu rezultat. Naši će na startu drugog dijela imati 01:40 rukometašicu više. Kalinjina je imala sedam odbrana, naša Marina Rajčić šest.

12:15 Sedmerac Kočetova, nakon što je Kaća Bulatović trećim golom spustila na gol zaostatka. Naše su promašile dva napada, a Samokina sa krila efektno do +3, 14:11 je u 28. minutu. Katarina je smanjila četvrtim pogotkom, međutim opet primamo gol nakon brzog centra Managarova nam je dala tri gola na taj način.

10:12 Vjakirjeva i Dmitrijeva zasada uspjevaju da prave razliku. Golmanke su obije raspoložene, po šest intervencija i Kalininje i naše Marine Rajčić. Ruskinje imaju prednost i čuvaju dva gola viška.

8:8 Tri isključenja Lavice, jedno Ruskinje. Imali smo nekoliko promašenih zicera, ali Ivona Pavićević nas je vratila na neriješenih 7:7. Dmitrijeva je odmah uzvratila golom za 8:7. Poslije 20 minuta je 8:9 , nakon lijepog gola Katarine Bulatović, uzvratila je Managanova.

6:7 Opet rukometašica manje u polju i Kočetova koristi sedmerac. Dva minuta kazne za naše i vođstvo Rusija. Na minus dva smo, Vjakirjeva je u 13. minutu postigla gol za 7:5. Radičević koristi zicer za 6:7.

5:5 Gol Radičević iz sedmerca pa onda fenomenalna akcija naših Raičević, Grbić pa Brnović iz cepelina gol za prvo vođstvo naših 4:3. Vedehina brzo poravnava, 4:4. Samohina opet donosi vođstvo Ruskinjaa, igra se veoma brzo, pa je Radičević već poravnala 5:5 – 11. minut.

2:3 Đurđina Jauković je otvorila golgetersku saldo našeg tima, iz kontakta daje vrlo lijep pogodak. Odmah stižemo do izjednačenja. Rajčić fenomenalno brani, a onda u kontri Grbić za poravnanje. Vedehina vraća Ruskinjama prednost.

0:2 Punko je dovela Ruskinje do prednosti, a nakon sjajne odbrane Marine Rajčić, imali smo šansu međutim Katarina Bulatović nije postigla gol. Problem je nakon toga i brzo isključenje Itane Grbić, već u trećem minutu. Opet nas kažnjava Punko, njen drugi gol.

Naše djevojke sjajno su otvorile prvenstvo pošto su savladale ubjedljivo Dansku, pa je susret sa Ruskinjama praktično već meč za prvo mjesto u grupi, s obzirom na to da su ostali rivali u grupi ispod nivoa ove dvije selekcije.

Današnji program u našoj grupi otvoren je minimalnom pobjedom Brazila protiv Tunisa, pa je jasno da se južnoamerička selekcija žestoko muči da pronađe formu na šampionatu.

Dešavanja sa meča Crna Gora – Rusija pratite uz CdM.

Limona
Limona

Mi ovajamo medalju

HeRcegNovi
HeRcegNovi

Lavice, lavovi, tigrovi, sokolovi, ajkule a makse tamo , sve zlatne medalje osvojiše pa ovakvi nadimci