Rukomet

“Lavice” bolje od Tunisa, protiv Brazilki za osminu finala

Crnogorske rukometašice pobijedile su Tunis 29:23 u četvrtom kolu grupne faze Svjetskog prvenstva u Njemačkoj.

“Lavice” nisu blistale u meču sa najslabijom ekipom u grupi, ali su ipak u završnici uspjele da prelome utakmicu u svoju korist.

Selekcija Tunisa držala se sve do rezultata 21:20. Tada je uslijedila serija Crne Gore od četiri gola i obezbijeđena je druga pobjeda na Mundijalu.

U našem timu najefikasnija je bila Milena Raičević sa devet golova, dok je sedam postigla Katarina Bulatović.

Crna Gora će u petak u 17.45 igrati meč odluke za plasman u osminu finala protiv Brazila.

Ukoliko večeras Danska pobijedi Brazilke, našem timu biće dovoljan i bod za mjesto u nokaut fazi.

U suprotnom, samo će trijumf odvesti dalje izabranice Pera Johansona.

Tok utakmice

II poluvrijeme

25:22 Imala je naša selekcija pet golova viška 25:20, ali je nakon dva gola Tunisa Johanson pozvao tajm aut. Ulazimo u posljednjih pet minuta.

24:20 Serija Crne Gore od tri pogotka, pa je selektor Tunisa poslije gola Milene Raičević iz kontre pozvao tajm aut. Do kraja još 10 minuta.

21:20 Nikako da naše djevojke naprave razliku i prelome utakmicu. Bilo je 21:18, ali onda isključenje za Brnović i dva gola za selekciju Tunisa.

19:18 Mučimo se i u nastavku Tunis je izjednačio na 18:18, ali je Ivona Pavićević sa krila vratila prednost.

15:16 Jedini gol za pet minuta u drugom dijelu dala je Katarina Bulatović. Nastavljaju se problemi za naše.

I poluvrijeme

15:13 Vode naše rukometašice na poluvremenu. Igra nije bila najbolja, tačnije realizacija zicera jer je bivša golmanka Budućnosti Abdala činila čuda! Ipak u finišu smo stigli do prednosti, pa je napravljena dobra uvertira za to da u drugom dijelu stignemo do pobjede. Milena Raičević je bila najefikasnija sa pet golova, tri je dala Jovanka Radičević.

11:11 Johanson je vratio najjaču bekovsku liniju i vezani golovi Raičević, pa Bulatović. Tu smo na 11:11 pet minuta prije poluvremena.

9:11 5:0 serija Tunisa i u 23. minutu vođstvo 11:9. 60% odbrana ima Abdala!

9:9 Tri vezana gola Tunižanki i fenomenalna golmanka Tunisa koja sve živo brani!

9:6 Upali smo u mali problem realizacije zicera. Nekoliko sjajnih pozicija je propušteno, pa se Tunis drži koliko toliko u egalu.

7:4 Rastrčale su se naše, Jovanka Radičević nas je probudila sa tri vezana gola, onda su se priključile Kaća i Milan i prednost je već tri gola.

1:2 Tunižanke su bolje ušle u meč, povele su na startu, onda dobile i igračicu više, tako imaju prednost na startu. Jauković je dana jedini gol za naš tim u prvih pet minuta.

Pobjeda i dva poraza učinak je naših rukometašica u prva tri meča prvenstva planete. Učinak koji je pred početak vjerovatno i bio realan, ali iznenađujuć je raspored trijumfa i neuspjeha. Dansku smo iznenadili, dok je Japan protiv nas zablistao. Japanke su i danas potvrdile kvalitet, a naše djevojke moraju protiv Tunisa da se vrate pobjedama.

U pravom momentu stiže meč protiv potpunog autsajdera. Pobjeda je imperativ, a rezultatski neće značiti mnogo, pošto će susret sa Brazilkama u petak biti odlučujući.

U prvom meču grupe Rusija je minimalno savladala Japan i zadržala maksimalan učinak. Noćas igraju Danska i Brazil.