Rukomet EHF Euro 2020.

Bjelorusija prejaka za lavove

Crnogorski rukometaši izgubili su od Bjelorusije 36:27 na Evropskom prvenstvu.

Izabranici Zorana Roganovića nijesu ponovili igru od prije dva dana i meča sa Srbijom, djeluje da energetski nijesu bili na tom nivou, što su kvalitetni Bjelorusi iskoristili.

Naši su dobro ušli u meč, na startu uspjeli da ne dozvole brzi centar i poslije 10 minuta vodili 6:4, međutim to je bilo praktično sve.

Bjelorusija je sa tri vezana gola preokrenula i do kraja konstantno vodila. Na poluvremenu je bilo 17:11, tokom drugog dijela i 10 golova viška za rivala.

Vladan Lipovina je sa pet golova bio najefikasniji u našem timu, četiri je postigao Vasko Ševaljević. Nebojša Simić je bio naš najbolji igrač, a imao je čak 15 odbrana.

Naši su u prvoj fazi ostvarili pobjedu uz dva poraza, a ispunili su cilj prvim trijumfom na šampionatima kontinenta u istoriji.

Tok meča:

Kraj 36:27.

22:30 Vraćaju se Bjelorusi na osam golova prednosti pet minuta prije kraja. Praktično je sve riješeno.

21:28 Golovima Branka i Stevana Vujovića smanjila je naša selekcija na 26:21, ali stižu dva brza gola sa druge strane. Još 10 minuta.

18:25 Održava Bjelorusija visoku prednost, na polovini smo drugog dijela, sve teža pozicija za naš tim.

14:22 Tri vezana gola za Bjelorusiju koja ima maksimalnih osam golova razlike. Tajm aut naše klupe, teška situacija već na startu nastavka.

14:19 poslije pet minuta nastavka. Ne uspijevamo da vežemo golove.

Nastavlja se duel.

11:17 je na poluvremenu. Dobro smo ušli u meč, ali nakon toga potpuna dominacija Bjelorusije!

9:14 je pet mintua prije kraja poluvremena. Teško dolazimo do gola.

7:10 je poslije 20 minuta. Mučimo se žestoko u napadu, a u odbrani nijesmo nagradili Simićeve odbrane, dali smo Bjelorusima druge šanse i oni to koriste.

6:7 Serija Bjelorusije od tri gola. Uz nekoliko čudnih sudijskih odluka dolaze do preokreta. Polovina prvog poluvremena.

6:4 poslije deset minuta. Odlično se vraćamo u odbranu, ne dozvoljavamo brze golove rivalu, a pogotkom Ševaljevića stižemo opet na plus 2.

3:3 nakon pet minuta. Poveli smo 2:0 sa dvije kontre, ali se Bjelorusija vratila. Simić je dobro ušao u meč skinuo dva zicera, strijelci Bakić, Miloš Božović i Čavor.

Počeo je duel, srećno “Lavovi”.

Najava:

Duel u Gracu počinje u 18 sati i 15 minuta. Našim rukometašima za prolaz potrebna je pobjeda, dok bi Bjelorusija prošla i sa bodom, zbog toga što je ubjedljivije savladala Srbiju.

“Lavovi” osokoljeni prvim trijumfom ikad na Evropskim šampionatima žele korak dalje.

Pobjeda protiv Bjelorusije donijela bi drugu fazu čak i nadu da se može do olimpijskih kvalifikacija.

Ipak Bjelorusi su neugodan rival što su potvrdili i lakom pobjedom nad Srbijom na otvaranju prvenstva.