Rukomet evropsko prvenstvo u rukometu

Lavovi parirali 25 minuta, pa poklekli: Olimpijski šampion prejak za Crnu Goru

Crnogorski rukometaši ubjedljivo su poraženi od Francuske 36:27 u utakmici 3. kola glavne faze Evropskog šampionata u Mađarskoj i Slovačkoj.

“Lavovi” su 25 minuta držali egal i u svim segmentima parirali olimpijskom šampionu, ali je preostali dio susreta u potpunosti pripao velikom favoritu.

Francuska je zahvaljujući snažnoj odbrani uspjela da do odlaska na odmor stekne četiri gola prednosti (16:12), a sjajnom igrom u nastavku definitivno otkloni sve nedoumice oko pitanja pobjednika.

Nebojša Simić sakupio je čak devet intervencija u prvom poluvremenu, raspoložen je bio i Miloš Vujović, ali protiv rukometne velesile bila je neophodna znatno kvalitetnija igra u odbrani.

Sredinom prvog poluvremena isključen je kapiten Vasko Ševaljević, a nešto kasnije je na drugoj strani crveni karton zaradio i Vensan Žerar.

Njegova zamjena Vesli Pardan fantastično je branio i dao značajan doprinos trijumfu popularnih “eksperata”.

Crna Gora je ostala na dva boda, ali još uvijek ima šansu da osvoji treće mjesto u grupi i tako zaigra za petu poziciju na kontinentalnom šampionatu.

Za tako nešto je “lavovima” neophodna pobjeda nad Islandom u srijedu, kao i poraz Holandije u susretu sa Hrvatskom.

Tok meča:

27:36 – ubjedljiv poraz Crne Gore, Francuska je ipak rukometna sila.

25:36 – Čak 20 golova Francuske u drugom dijelu. Ričardson je savladao Matovića za +11.

24:34 – sve je odavno riješeno, pobjednik se zna, a Roganović u finišu ubacije i četvrtog Vujovića, Stevana. Do kraja još pet i po minuta.

22:32 – i dalje Francuska ima ogromnu prednost. U međuvremenu se u strijelce upisao i Filip Vujović.

20:30 – Silovit šut Mema. Simić ide na klupu, šansu dobija Matović. Do kraja još 13 minuta.

20:29 – Pardan je sjajno odmijenio isključenog Žerara. Sada je golman Francuske odbranio sedmerac B. Vujoviću, ali naš bek koristi odbitak.

19:29 – ne popušta olimpijski prvak, Monar sa šest metara za dvocifren višak.

19:28 – raste prednost “trikolora”. Četvrti pogodak Karabatića.

19:27 – tek sada stiže drugi pogodak Branka Vujovića… ali Mem na drugoj strani nastavlja da “sipa”.

18:26 – izostaju odbrane Simića, Francuzi rešetaju iz svih pozicija. Grebil, pa Mine za velikih osam razlike.

18:24 – nakon jedne od rijetkih grešaka Francuske, Lasica pogađa iz kontranapada.

17:24 – strahovito brza igra, “lavovi” se ne snalaze baš najbolje, sve to odgovara Francuzima koji sada imaju ogromnih sedam golova prednosti.

16:22 – smanjio je Kaluđerović, ali već u narednom napadu ponovo mrežu Simića trese Turno.

15:21 – Turno pogađa sa crte, a nakon naše greške stiže gol Minea za +6.

15:19 – sedmi gol Miloša Vujovića, treći sa sedam metara.

14:19 – ne uspijeva Simić da zaustavi Mema.

14:18 – Lasica daje gol, važno za njegovo samopouzdanje.

13:18 – lako probijaju Francuzi našu odbranu, Karabatićev treći pogodak večeras.

13:17 – sjajna akcija Crne Gore koju kruniše M. Vujović.

12:17 – mnogo prostora za Grebila i to je gol za +5. Isključen je Simović.

Poluvrijeme: Nešto više od 20 minuta “lavovi” su bili potpuno ravnopravan rival olimpijskom šampionu, a onda su Francuzi iskoristili naša loša rješenja u napadu i odlijepili se na pristojnu razliku. Miloš Vujović je najefikasniji pojedinac sa pet pogodaka, na drugoj strani po četiri gola Lena i Mema.

12:16 – Miloš Vujović je smanjio iz sedmerca, da bi Karabatić sekund prije odlaska na odmor vratio Francuzima četiri gola viška.

11:15 – Port daje gol sa desnog krila, Francuska ima rekordnih +4.

11:14 – napadačka kriza crnogorske reprezentacije. Naši su preko šest minuta bez datog gola, a nakon što se upisao Mine, selektor Roganović je zatražio minut odmora.

11:13 – dva uzastopna gola Ričardsona.

11:11 – izjednačenje! Ispravlja se Miloš Vujović. Sjajno igraju “lavovi”.

Propuštamo dva zicera za izjednačenje. Najprije je Lasica sa krila pogodio prečku, a onda M. Vujović iz kontre ne uspijeva da savlada Pardana. Tajm-aut Francuske.

10:11 – Miloš Vujović precizan iz sedmerca.

9:11 – Mem je stigao Lena po broju pogodaka (4). Završen je i meč za golmana Francuske Žerara, slična situacija kao sa Ševaljevićem. Olimpijski šampion ostaje na samo jednog golmana.

9:10 – krenuo je i Čavor. Naši bekovi su raspoloženi za igru. Simić je sakupio šest odbrana, na preko 40% je uspješnosti.

8:10 – sjajni Čepić daje treći gol, iz isto toliko pokušaja.

7:10 – Mem je matirao Simića.

7:9 – važan pogodak Božovića, tek što je ušao u igru.

6:9 – četvrti gol Lena, “trikolori” prvi put večeras imaju +3. Zbog udarca po licu Karabatića, isključen je kapiten Vasko Ševaljević.

6:8 – Simić je već sakupio četiri odbrane, ali naši su i dalje u rezultatskom minusu. Čepić je smanjio, a onda je Fabregas Francuzima vratio +2.

5:7 – nova kontra Francuza sa igračem manje, novi gol Lena.

5:6 – greška B. Vujovića u napadu sa igračem više i Mem pogađa nakon kontranapada.

5:5 – upisao se i mlađani Čepić, a onda je poravnao Turno.

4:4 – Simić je uhvatio živu loptu pa lansirao Miloša Vujovića u novu kontru i tu nema greške. Preokrenuli su “lavovi”, ali je Mem ubrzo izjednačio.

3:3 – Lasica koristi odbitak nakon odbrane Žerara. Stiže prva intervencija Simića, pa gol Miloša Vujovića iz kontre.

1:3 – Karabatić vraća vođstvo “trikolorima”, a onda Len pogađa na prazan gol.

1:1 – bomba Branka Vujovića.

0:1 – vode Francuzi, Len je savladao Simića.

Počeo je susret u Budimpešti. Sjajnu podršku imaju naši rukometaši, nekoliko stotina crnogorskih navijača je na tribinama arene u Budimpešti.

Utakmicu zbog povrede propušta Božo Anđelić.

Najava meča:

Crnogorski rukometaši igraju večeras protiv Francuske utakmicu treće runde glavne faze Evropskog šampionata u Mađarskoj i Slovačkoj.

“Lavovi” uoči duela u Budimpešti imaju dva boda i u slučaju trijumfa nad aktuelnim olimpijskim prvakom zadržali bi šanse za polufinale.

S druge strane, Francuska je dosad sakupila četiri boda, a u prethodnom kolu, prije dva dana, neočekivano je ubjedljivo poražena od selekcije Islanda.

“Trikolori” su apsolutni favoriti, ali izabranici Zorana Roganovića nisu bez šansi, s obzirom na prikazani kvalitet i borbu na tekućem prvenstvu.

Kakav izazov je pred našim nacionalnim timom potvrđuje i činjenica da je Francuska osvajač čak 12 zlatnih medalja na najvećim takmičenjima i po mišljenju mnogih, selekcija koja je pokazala najveću dominaciju u istoriji rukometa.

MILO CPC NATO

Kako su poklekli kad su 30 puta posle toga sutnuli i dosli u stopostotnu sansu ali su oni sinoc i.ali simica na golu.. i 3 precke i 3 stative.. 3 promasena penala.. nine poklekla.nego odigrala odlicnu ali se nije dalo.. i ako dodamo zarazenog karabatica… sta onda jos da uradimo..

oooo
oooo

I porazi su sastavni dio svake igre ali su momci pokazali kako se igra za svoju zemlju. Svaka cast na tome.

Tihana
Tihana

Ne tuguj noćas, gore glavu … Novo jutro će svanuti, novi dan u hiljadu boja Goro moja!

milica
milica

Nijesu poklekli, nego su se lavovski borili do kraja! Nekad se dobije, nekad izgubi, al se uvijek bori. Samo naprijed, momci!

Crna Gora
Crna Gora

Samo niste vjerovali a mogli ste a i umorni ste sigurno.