Rukomet Svjetsko prvenstvo

Velika pobjeda rukometašica nad Mađarskom

Crnogorske rukometašice pobijedile su Mađarsku 25:24 u trećem kolu Svjetskog prvenstva.

Izabranice Pera Johansona trećom uzastopnom pobjedom izborile su praktično plasman u Glavnu rundu šampionata planete.

Odbrana je briljantna bila praktično tokom čitavog meča, a ključno je bilo prvo poluvrijeme.

Naše su nakon 30 minuta imale gol viška iako smo za 30 minuta imali čak šest isključenja, a ostali smo bez Andree Klikovac koja je potpuno neopravdano dobila crveni karton!

Ipak i u takvoj situaciji smo vodili, a onda u drugom dijelu privikli se na kriterijum i odigrali još bolje u odbrani.

Imali smo i tri gola prednosti, a onda od 40. do 45. minuta dozvolili Mađaricama četiri vezana gola.

To je bio jedini pad u igri, brzo smo se oporavili pogocima Raičević, Radičević i Jauković preokrenuli, a na 90 sekundi prije kraja Katarina Bulatović je prelomila golom za 25:23.

Osam golova dala je Jovanka Radičević, jedan manje Milena Raičević, četiri Đurđina Jauković.

Sjutra u 7 sati naše djevojke igraju protiv Rumunije, ponovo vrlo važan meč jer se bodovi prenose.

tok meča:

KRAJ! PObjeda!

Još 30 sekundi i dva gola prednosti. Slavljenički tajm aut za Pera Johansona. Blizu smo velike pobjede.

25:23 nakon gola Katarine Bulatović. Još 90 sekundi!

Dva gola razlike za naše na sedam minuta prije kraja. Milena Raičević sedmi gol uz malo sreće! 23:21!

Ponovo vodimo, dva gola u nizu i dvije dobre odbrane. 20:19 još 12 minuta.

Tajm-aut Rasmusena nakon kog je Mađarska napravila seriju 4:0 i preokrenula, sada je 19:18 u 45. minutu.

Briljantna odbrana našeg tima! Vodimo 17:14 u 40. minutu!

Vodimo prvi put sa dva gola razlike. 15:13 u 35. minutu i novo isključenje za Tatjanu Brnović!

Nevjerovatno je da smo dobili prvo poluvrijeme u kom smo imali šest isključenja!

Raičević i Radičević dominiraju!

Neopravdano crveni karton za Andreu Klikovac. A već po dva isključenja imaju Đurđina Jauković i Katarina Bulatović!

Milena Raičević nam je u 25. minutu poslije kontranapada donijela prvo vođstvo, ali je Sabo brzo izjednačila, da bi Šatl opet vratila prednost Mađaricama.

Nikako “Lavice” da povedu, imale su dvije šanse, ali Mađarska poslije 20 minuta ima 9:8.

Mađarska vodi na polovini poluvremena 7:6. Igrali smo osam od 15 minuta sa rukometašicom manje!

Vodi Mađarska poslije deset minuta 4:3. Igrali smo sa dvije rukometašice manje jedno vrijeme, pa je rezultat dobar.

Samo dva gola u prva četiri minuta – 1:1.

Nakon dvije pobjede protiv Senegala i Kazahstana uz dosta uspona i padova izabranice Pera Johansona počinju ono pravo.

Duelom sa Mađarskom počinje borba za prolaz dalje, a jedna pobjeda u naredna tri meča donijeće neko od prva tri mjesta koja vode u Glavnu rundu.

Mađarice su u prve dvije runde ostvarile po pobjedu i poraz. Nakon razbijanja Kazahstana, lako su izgubile od Španije.