Rukomet Evropsko prvenstvo

Momci za ponos: Senzacionalni lavovi razbili Hrvate

Naši rukometaši su još jednom pokazali da su momci za ponos. Senzacionalni “lavovi” razbili su Hrvatsku 32:26.

Bio je ovo još jedan meč za pamćenje izabranika Zorana Roganovića, koji su od starta nametnuli svoj ritam!

Bili konstantno u vođstvu, a prvi put osjetnija razlika viđena je na 6:3.

Simić je sjajno otvorio meč sa tri odbrane, a onda je u finišu poluvremena opet dao impuls za seriju koja je bila presudna! Otišli smo na odmor sa šest golova viška 15:9!

U drugom dijelu Hrvati nijednom nijesu uspjeli ni da zaprijete.

Jednostavno to najbolje govori kako smo igrali!

Branko i Miloš Vujović su dali po sedam golova, pet golova dodao je Grbović, četiri Ševaljević.

Kod Hrvata sedam golova Čupića, pet Cindrića.

Naši momci sada imaju dva boda, Hrvati su ostali na nuli!

UŽIVO:

KRAJ! VELIKA POBJEDA!!!

58. minut – Hrvati sada smanjuju na 30:24, ali sve je riješeno!

52. minut – BOMBA ČAVOR! 28:20! Hvala i doviđenja rekli smo Hrvatima!

51. minut – IDEMO na plus 7! Nedostižnih! 27:20! Grbović je strijelac!

47. minut – NE MOŽEMO OVO IZGUBITI! Hrvati su smanjili na -4 sa igračem više, ali onda dva vezana gola “lavova” koji igraju lavovski! Vujović pa Grbović 24:18!

45. minut – Konstantno odbijamo svaki pokušaj Hrvata da se primaknu. Branko Vujović bombarduje spolja, priključio se Lasici – 22:16!

43. minut – Lasica pa Gadža daju golove – 20:15. Držimo prednost, igramo sjajno!

38. minut – Branko Vujović, pa Ševaljević za novih plus 6, odgovara Marić- 18:13.

35. minut – Hrvati su mini serijom 2:0 otvorili poluvrijeme, ali Grbović pogađa za 16:11.

32. minut – Gol Čupića za početak drugog poluvremena.

30. minut – Nestvaran završetak poluvremena. Lasica, pa Miloš Vujović. Pa imamo plus 6! 15:9!

29. minut – SIMIĆ skida zicer Čupiću, imamo napad za plus 5, tajm aut naše klupe!

29. minut – EVO GA! Plus 4! Miloš Vujović! 13:9, finiš poluvremena.

27. minut – Imali smo šut Čavora za plus 4, nijesmo realizovali. Kazna stiže od Tina Lučina. Vasko Ševaljević je međutim vratio tri razlike koje ljubomorno čuvamo. Lučin je ušao u seriju, novi gol hrvatskog beka. 11:9.

23. minut – Hrvati pokušaavaju sa igračem više da se približe, ali Miloš Vujović neda. Čupić i Cindrić su pogodili, ali naše krilo daje dva sjajna gola – 10:7!

20. minut- Nastavlja se briljantno izdanje naših momaka u oba smjera. Grbović, pa Čavor iz prvog šuta za prednost od 8:5. Imamo igrača manje, Lasica je isključen.

15. minut – Bomba Ševaljevića za prvo vođstvo od tri razlike, ali odgovor Čupića. 6:4!

12. minut – Drugi vezani gol Miloša Vujovića, ovaj put sa devet metara.

12. minut – Simić je opet izuzetno raspoložen ima tri obrane, Miloš Vujović koristi kontru za 4:3.

1o. minut – Neriješeno je, Branko Vujović je pogodio za 3:2, ali je Marin Šipić poravnao. Veliki problem nam predstavlja to što Lazović ima već dva isključenja, a centralni je igrač u našoj obrani.

5. minut – Hrvati su poveli golom Čupića, uzvratio je Anđelić, da bi mladi Čepić donio vođstvo našem timu. Potom je zicer skinuo Simić. 2:1 poslije pet minuta za “lavove”.

Izabranici Zorana Roganovića već su napravili istorijski rezultat. Svaka nova pobjeda bila bi samo bonus, iako nema sumnje da će pružiti maksimum u nastavku šampionata.
Očekuje se da se u tim vrate Stefan Čavor, Miloš Božović i Stevan Vujović, čime bi naš tim bio jači pred utakmicu sa Hrvatskom.

Popularni “kauboji” izgubili su od Francuske, očekivano savladali Ukrajinu, dok su ključan korak ka plasmanu u drugu fazu ostvarili trijumfom nad Srbijom.

Oba tima bez bodova iz prvog dijela prvenstva započinju Glavnu fazu.

Crna Gora
Crna Gora

Bravo momci !!! Donijeste nam malo radosti i vedrine u ovu nasu izdanu naoblacenu zemlju. Hvala vam !!!!!!

DU Republika

Bravo momci ,pobijedili su bolji i navijamo za vas

Balbegovo Brdo

Nazad nit se može niti nesmje.Do kraja braco Crnogorska

gojko sisa
gojko sisa

Na stranu fantazija od igre i rezultata, ali mi je milina vidjet ih onako gorde i zgodne kad himna svira.Ka vitezovi. Ka Spartanci.

Bajaga

Svaka čast ljudimama.ovako se brani svoja zemlja.
Ne znam jesu li cestitali Becic i Krivokapic?ili ne mogu od bi sjekiracije za foteljama.A poleceli bi Djokovicu da cestitaju.uostalom nisu ni bitni nego eto.

Tamara
Tamara

Srce mi je puno kad vidim čestitke čestitih ljudi iz Hrvatske na ovom portalu.

Tim Lavlje srce, čekamo vas na trgu, kako god dalje bilo, vi ste srce Crne Gore!

Domba
Domba

Čestitam Crnoj Gori na uvjerljivoj pobjedi. Hrvatska cijelu utakmicu nije mogla pronaći rješenje za vašu dobru igru. Pozdrav iz Hrvatske i sretno u nastavku prvenstva, mislim da ova ekipa može jako daleko dogurati.

Diogen
Diogen

Hvala puno. Sportski pozdrav iz Crne Gore.

Sherlock Holmes

Nestvarni ste! Srce na terenu ostalo!!! Do neba hvala za ove dane, zlato je vaše svakako!!!