Rukomet Liga šampiona

Velika pobjeda Budućnosti u Rumuniji

Rukometašice Budućnosti pobijedile su Vlčeu u Ligi šampiona 21:20.

Podgoričanke su oslabljene stigle do izuzetno važnog trijumfa u elitnom takmičenju u dramatičnoj završnici.

Plavo-bijele su odlično otvorile meč i povele 4:0. Vlčea je odgovorila sa tri pogotka, ali su naše djevojke držale prednost u većem dijelu poluvremena.

Rumunski sastav poveo je tek u finišu prvog dijela 10:9, a sa četiri vezana gola Budućnost je preokrenula na 13:10.

Vlčea je mnogo bolje otvorila nastavak meča, a sigurno da je tome kumovao i šok za rukometašice Budućnosti nakon povrede mlade Anastasije Babović.

Domaće su povele 16:15, čuvale prednost sve do posljednja dva minuta kada je bilo 20:19.

Nekoliko čudnih sudijskih odluka i isključenja omogućilo je Vlčei da se odlijepi, ali to nije dozvolila golmanka Sando sa nekoliko sjajnih odbrana.

Nagrada je stigla u samom finišu, a gol odluke dala je Majda Mehmedović, nakon čega je podgorički tim odigrao dvije odlične odbrane.

Jovanka Radičević sa 8 golova bila je najefikasnija u našem sastavu, po 3 su dodale Brnović, Lazović i Jauković.

Sando je skupila 10 odbrana na golu.

Budućnost će i u narednom kolu gostovati, ekipi Bresta 10. novembra.

Jorgovan

Dokazala je Pletikosic da je bolja od Knezevic. Sad neka je pusti da igra 50% , a ne 3-4 napada citavu utakmicu.
Sad treba sledecu nedelju da se dobije Brest.

Rade007
Rade007

Bez pola tima,ovo jeste velika pobjeda. Ali biće bopje da je ova Valčea nenormano jak tim,jer ako ima jači,teško ćemo do titule

Simo
Simo

100 puta bravo za djevojke i strucni stan. Pokazali i karakter i znanje. Da je vjecna Buducnost

Mrgud
Mrgud

Ovo je.puka sreca , a nikako kvalitet…samo ova golmanka je spasila da se stigne do grupne faze…toliko na misice , toliko sporo tromo…Ko jos sa Vujovic moze da racuna u ekipi za nivo lige sampiona? Smijesno zena i za par minuta ne zna dje je…Ali treba valjde da je tu.da bi isla u Japan sa Srbijom…Sve u svemu Buducnost jos… Više »

Istina
Istina

Buducnost je promasila veliki broj zicera, pokazala da moze i bez Knezevicke da igra. Vujovic, koja je u reprezentaciji Srbije pokazala kvalitet i Pletikosic moraju da igraju vise u svakoj utakmici, kako bi usle u pravu takmicarsku formu. Vise treba forsirsti i Barbaru. Bojim se da je to nemoguce sa Adzicem, posebno kada je stavio Majdu na srednjeg, jedini ne… Više »

MMM
MMM

Adzic je dobar trener. Milena Knezevic je veliki igrac ali je sklons povredama. Zasto nema alterntaivi. Ne mozemo govoriti o sreci, pa i njihova golmanka je skinula mnogo zicera.

Vlado
Vlado

Bravo,bravo,bravoooo….da nije vas,CG sport bi dotakao dno!!!

Nije bitno
Nije bitno

E vala ako imamo samo rukometašice onda nam je strašan sport. A nije tako naravno.

Stara Podgorica

Bravo plave. Kakav karakter.

Citalac.
Citalac.

Sretno bilo!smatram da bi trener trebao sa igracicom manje ,da ubaci 6igracicu u napad.ovako nista nije postigao sa 5 igracica.