Rukomet

Velika pobjeda Budućnosti u Danskoj

Konačno pobjeda na gostujućem terenu i to duplo vrijedna – rukometašice Budućnosti savladale su danski Odenze 26:22 i obezbijedile plasman u glavnu fazu Lige šampiona.

Pobjeda dodatno dobija na značaju zbog bodova koji se prenose u narednu rundu elitnog takmičenja, što automatski znači da Podgoričanke nisu daleko ni od četvrtfinala.

Izabranice Dragana Adžića prenose ukupno šest bodova i samo čudo bi moglo da ih spriječi da u konkurenciji Rostova, Bresta i Kopenhagena ne dođu do plasmana među osam najboljih na Starom kontinentu.

Nakon sjajnog izdanja protiv Meca protekle nedjelje, “plave” su i danas odigrale meč na visokom nivou, posebno u odbrani o čemu svjedoči brojka od devet primljenih golova u drugom poluvremenu.

Dvostruke šampionke Evrope su meč prelomile tri i po minuta prije kraja kada je Katarina Bulatović pogodila za nedostižnih +3.

Posebno je bila inspirisana Đurđina Jauković sa osam pogodaka, a upravo je ona u posljednjoj sekundi stavila tačku na veliki trijumf u Odenzeu.

Milena Raičević je postigla pet, a Bulatović četiri gola. Značajan doprinos dale su i golmani De Paula i Marina Rajčić.

U posljednjem susretu prve faze Lige šampiona Budućnost idućeg vikenda dočekuje otpisani Larvik.

Lavica
Lavica

Jako mi je žao što nisam stiga da vas gledam ali mi je drago da ste još jednom pokazale da ste jake i da se borite kao prave LAVICE .

Stara Podgorica

Ha ha. Blek, taman si Crnjo. Nije ti lako. A koje su tvoje? Crnu Goru nećeš a Srbi se sprdaju sa takvima ka ti.

Željko
Željko

@Blek Srbine ušuti i bježi sa crnogorskog portala!!

NONEIM

Svaka cast djevojke.Vi i rkometna reprezentacija ste ponos naseg sporta.Vi i veterpolisti.Ovo ostalo je bacanje para…Fudbal…kosarka…odbojka muskoa zenska rukomet muskarci itd.Kad procitam tek zenski fudbal dje nemaju sanse bolje da te skupljene pare same pomognu i daju nekom za lijecenje…

PEDJA
PEDJA

Bravo mašine. Jedino vi na kraju nikad ne iznevjerite

navijač
navijač

Kada se razigraju mlade igračice, Jauković i Brnović, tada ličimo na ekipu i vidi se veliki kapacitet. Uz dva odlična golmana možemo daleko ali trener mora dati šansu i Pletikosić, veću minutažu Rumunki i Premovićki, jer i dalje imamo problem kada kapitenka uđe u seriju grešaka. Kaća može da odigra u punoj formi nekih 30 minuta i trener mora to… Više »

Baosic
Baosic

Kapitenka je cijelom timu ,pa i draganu.mora da se slusa….?

Milojka
Milojka

Bravo, Plave! Svaka čast!

Vanja
Vanja

Bravoo!!! Iz utakmice u utakmicu sve bolja komunikacija, sve se poslozi kako treba. Idemo po medalju.