Tenis

Danka uspješna na premijeri u Bukureštu

Crnogorska teniserka Danka Kovinić uspješno je startovala na WTA turniru u Bukureštu.

Novljanka je na premijeri pobijedila Magdalenu Freh iz Poljske sa 2:1, po setovima 6:3, 5:7. 6:3.

Danka je poslije plasmana u finale ITF turnira u Budimpešti prošle sedmice potvrdila dobru formu u Rumuniji.

Prvi set prelomila je brejkom u osmom gemu, da bi u drugom rano oduzela servis protivnici. Naša teniserka servirala je za pobjedu kod rezultata 5:4, ali je prokockala tu priliku, pa je Poljakinja sa tri gema u nizu stigla do izjednačenja.

Ipak, u trećem setu Kovinićeva je odigrala odlično i uz dva brejka uspješno privela meč kraju.

Danka Kovinić će u osmini finala u Bukureštu igrati protiv Anastasije Sevastove.