Tenis

Dimitrov bolji poslije drame od Kirjosa

Grigor Dimitrov je među osam najboljih tenisera na Australijan openu.

Fenomenalan meč na Rod Lejver Areni donio je tugu domaćim navijačima. Nik Kirjos ni ove godine nije mogao da ide do kraja pošto je Grigor Dimitrov odigrao hrabro i fokusirano u završnicama setova, bez obzira na to što propustio šanse da i ranije završi meč.

Sva tri svoja seta Dimitrov je dobio u taj brejkovima, dok je Kirjos u trećem slavio zahvaljujući brejku prednosti.

Bugarin je u četvrtom setu servirao za pobjedu na 5:4, a ni to što je rival napravio brejk nije ga zaustavilo na putu ka novom četvrtfinalu.

Tamo ga čeka Kajl Edmund. Nakon odustajanja Mareja Britanci nijesu imali velike nade da će imati predstavnika u završnici, međutim Edmund se pobrinuo za senzaciju.

Izbacio je i Andreasa Sepija 3:1 i to preokretom pošto je Italijan dobio prvi set u taj brejku.