Tenis

Đoković izgubio dobijeno, Čiliću Kvins

Marin Čilić je osvojio turnir u Kvinsu.

Hrvatski teniser je u finalu bio bolji od Novaka Đokovića 2:1 u setovima, a srpski teniser je propustio ogromnu šansu da uzme trofej i pun samopouzdanja uđe u Vimbldon.

Đoković je dobio prvi set 7:5, a onda je u taj brejku drugog stigao do prednosti od 4:1. Tada je jednostavno stao, napravio duplu servis grešku, Čilić je vezao šest poena i poravnao u setovima.

Nakon toga viđena je borba u trećem setu sve do osmog gejma. Tada je Hrvat dočekao brejk priliku i iskoristio je te na taj način stigao do pobjede i pehara.

Čilić je osvojio 18. trofej u singlu u karijeri, prvi ove godine, a zanimljivo da je Kvins osvojio poslije šest godina pošto je najbolji bio i 2012.