Tenis

Đoković konačno pravi, Lajoviću prepustio samo gem

Novak Đoković odlično je otvorio sezonu na šljaci – na premijeri Mastersa u Monte Karlu pobijedio je zemljaka Dušana Lajovića sa 6:0, 6:1.

Nekada najbolji teniser na svijetu zabilježio je prvu pobjedu još od januara, kada je na Australian openu stigao do četvrtfinala.

Odigrao je veoma sigurno tokom prvog seta, agresivno napadao servise Lajovića, koji je danas bio potpuno indisponiran.

Dušan je jedini gem osvojio u drugom setu, kada je izjednačio na 1:1. Nakon toga je u tri navrata imao brejk lopte na servis rivala, ali nije uspio da ih iskoristi, pa je ubjedljiv poraz bio neminovnost.

Novak je prekinuo seriju od dva poraza jer je na Mastersima u Indijan Velsu i Majamiju ispadao u prvom kolu.

Đoković će u sljedećem kolu igrati protiv Borne Ćorića, koji je savladao Žilijena Benetoa.