Tenis

Federer preokrenuo Vavrinku za polufinale

Rodžer Federer se plasirao u polufinale Mastersa u Sinsinatiju.

Švajcarski teniser je bio bolji od sunarodnika Stanislasa Vavrinke sa 2:1 u setovima.

Dramatičan meč pripao je starijem teniseru, koji je imao snage za dva sata i 20 minuta tenisa uprkos tome što je u nekoliko sati odgrao dva meča!

U prva dva seta nije viđen brejk, u prvom je Federer propustio četiri brejk prilike, da bi glatko izgubio taj brejk 7:2.

U drugom setu jedna šansa za brejk Federera i opet taj brejk i to prepun neizvjesnosti.

37-godišnji teniser je poveo 3:0, Vavrinka smanjio na 3:2, ali je Rodžer otišao na 5:2. Djelovalo je da će zavšiti posao pošto je došao do dvije set lopte na 6:4, međutim nije ih iskoristio. Jeste treću za 8:6.

Djelovalo je da će i treći set biti identičan, kada je Vavrinka spasio brejk loptu u četvrtom gejmu. Međutim Federer je dočekao novu šansu i konalno je iskoristio. Brejk je napravio u šestom gejmu, pa opet u osmom za 6:2.

Federera čeka Gofan koij je sa 2:0 izbacio Del Potra.