Tenis Vimbldon

Fokina poslije filmskog zapleta šokirao Hurkača

Alehandro Davidovič Fokina

Prvo veliko iznenađenje na Vimbldonu – eliminisan je prošlogodišnji polufinalista Hubert Hurkač.

Bolji od Poljakinja bio je Alehandro Davidovič Fokina koji je slavio sa 3:2, poslije tri sata i 34 minuta igre.

Sve je moglo da bude gotovo mnogo ranije jer je Španac vodio 2:0 u setovima i 5:4, a u trenutku kada je servirao za trijumf imao je 40:0.

Međutim, na nevjerovatan način je to prokockao, što je Hurkač znao da iskoristi i da kasnije izjednači u setovima.

Imao je i Poljak svoju veliku šansu – servirao je za trijumf kod 5:4, ali je propustio.

Na kraju je prelomio super taj brejk u kojem je sa 10:8 Fokina došao do pobjede.

Plasman dalje osigurao je u tri seta finalista Rolan Garosa Kasper Rud, koji je bio bolji od Alberta Ramosa.

U drugoj rundi su i Bazilašvili, Imber, Martener, Munar, Nori, Pol i Tijafo.