Tenis

Gofan šokirao Federera u Londonu

David Gofan se plasirao u finale završnog turnira u Londonu pobjedom protiv Rodžera Federera u tri seta.

Iznenađenje u prvom polufinalu. Gofan je preokretom stigao do pobjede protiv Švajcarca i igraće za trofej posljednjeg velikog turnira u 2017.

Federer je dobio prvi set 6:2 uz dupli brejk prednosti i potpuno je kontrolisao igru i dešavanja na terenu. Međutim brzo se sve okrenulo.

Gofan nije odustao iako je bio u skroz podređenom položaju. Da povrati samopouzdanje pomoglo mu je i što je odmah na startu drugog seta oduzeo servis velikom rivalu i izdržao je pritisak da do kraja seta servira dobro i sa 6:3 poravna.

Federer je poveo u trećem setu, ali je Gofan u trećem gejmu napravio brejk i najavio trijumf. Imao je Rodžer šansu da uzvrati u narednom gejmu, nije iskoristio brejk šansu i nakon toga mu se nije otvorila mogućnost da ugrozi servis rivala.

Gofan u finalu čeka pobjednika meča Dimitrov – Sok.