Tenis Masters u londonu

Kraj i za Nadala, Medvedev zakazao okršaj sa Timom

Ruski teniser Danil Medvedev prvi put u karijeri igraće u finalu Mastersa u Londonu.

On je sjajnom igrom eliminisao Rafaela Nadala sa 2-1, po setovima 3:6, 7:6, 6:3.

Medvedev je bio na rubu poraza, pošto je Nadal kod rezultata 5:4 u drugom setu servirao za meč.

Rus je uspio da se izvuče iz teške situacije, dođe do taj-brejka, a potom i do izjednačenja.

U odlučujućem setu Nadal je odolijevao do 3:3, nakon čega je Medvedev vezao tri gema za konačni trijumf.

Zanimljivo, ovo je prvi poraz za Španca nakon skoro dvije godine, računajući mečeve u kojima je osvajao uvodnu dionicu.

Nadal je u Londonu ispustio još jednu šansu da dođe do titule koju u bogatoj karijeri još uvijek nije osvojio.

Medvedev će se u borbi za trofej, u nedjelju od 19 časova, sastati sa Dominikom Timom koji je ranije danas savladao Novaka Đokovića.