Tenis

Nadal nakon maratona jači od Hačanova

Rafael Nadal se poslije velike borbe plasirao u osminu finala US opena.

Španski teniser bio je bolji od Karena Hačanova 3:1 u setovima nakon 4 sata i 25 minuta igre.

Ruski teniser odigrao je odličan meč, ali je na kraju presudilo veliko Nadalovo iskustvo u dugim mečevima.

Hačanov je prvi set riješio sa 7:5 i bio blizu da povede 2:0 u setovima.

Servirao je kod 5:4, ali je Nadal smogao snage i sa tri uzastopna gejma izjednačio.

22-ogodišnji Rus je u 3. setu imao 0:40 u prvom servis gejmu, nije iskoristio brejk šanse i otišlo se u taj brek.

Nadal je ponovo bio smireniji i nakon velike borbe sa 9:7 u poenima riješio 13. gejm i poveo 2:1.

U četvrtom setu Nadal je prvi stigao do brejka, servirao kod 5:4 za meč, ali je Hačanov uspio da se vrati.

Poveo je 6:5, imao čak set loptu da odvede meč u peti set, ali se Nadal odbranio.

Slavio je nakon novog taj breka, u kojem je bio gotovo besprekoran.

U narednom kolu igraće protiv Nikoloza Basilašvilija.