Tenis

Nadal slomio otpor Dimitrova

Rafael Nadal se plasirao u finale turnira u Pekingu pošto je u tri seta savladao Grigora Dimitrova.

Dva ipo sata trebalo je španskom teniseru da slomi otpor raposloženog Dimitrova. Nije međutim djelovalo da ćemo vidjeti borbu u ovom meču pošto je Nadal dobio prvi set 6:3 za samo 35 minuta, a onda napravio brejk na startu drugog.

Dimitrov je tada počeo da diktira ritam i pogađa, Nadal nije imao koncentracije da pronađe pravi odgovor, pa je Bugarin sa 6:4 stigao do izjednačenja. Start trećeg seta bio je presudan, Nadal je poslije ogromne borbe iskoristio u prvom gejmu četvrtu brejk loptu i poveo je. Zatim je u narednom servis gejmu spasio brejk priliku i stigao je brzo do 4:0, a zatim sa 6:1 riješio meč.

Rafu u finalu čeka pobjednika Aleksander Zverev – Nik Kirjos.