Tenis US Opena

Serena i Andresku za trofej u Njujorku

Amerikanka Serena Vilijams i Bjanka Andresku iz Kanade sastaće se u finalu ovogodišnjeg US Opena.

Serena je u polufinalu preslišala Ukrajinku Elenu Svitolinu sa 6:3, 6:1, a meč je potrajao svega 70 minuta.

Vilijams na titulu u Njujorku čeka od 2014. godine, a pobjeda protiv Svitoline bila joj je 101. na US Openu, čime se na vrhu vječne liste izjednačila sa Kris Evert.

Osma igračica svijeta će u subotu, u borbi za trofej, igrati protiv 19-godišnje Andresku, koja je do prvog Gren slem finala u karijeri stigla pobejdom protiv Belinde Benčić 7:6, 7:5.

Senzacionalna Bjanka Andersku je kod rezultata 5:4 spasila set loptu u prvom setu, a potom u taj-brejku iskoristila psihološku prednost i lako došla do vođstva 1-0.

Benčić je u drugom setu vodila sa 5:2 i servirala je za izjednačenje, međutim, kanadska tinejdžerka je od tog trenutka zaigrala mnogo bolje i serijom od pet osvojenih gemova ostvarila najveći uspjeh u karijeri.