Tenis Rolan Garos

Neuništivi Đoković od 0:2 do drugog Rolan Garosa!

Novak Đoković je osvojio Rolan Garos drugi put u karijeri.

Slavio je poslije nevjerovatnog preokreta 3:2 protiv Stefanosa Cicipasa.

Gubio je 2:0, djelovalo je da nema ni energije ni dovoljno emocija da se pokrene, a onda je krenuo po čudo!

Uspio je da umiri Cicipasa, da mu prekine ritam, napravi u četvrtom gejmu trećeg seta brejk iz pete prilike za to i najavio preokret.

Četvrtim setom je izdominirao nakon što je poveo 4:0.

Peti set donio je nešto jači otpor Cicipasa, međutim na kraju 6:4 za drugi Rolan Garos, 19. grend slem u karijeri.

Ima samo jedan manje od Federera i Nadala.

tok meča:

V set:

6:4 KRAJ!!! Odservirao je Đoković uz malo problema!

5:4 Cicipas je pokazao sjajan mentalitet. Ostao je u meču i natjeraće Đokovića da odservira za pobjedu i titulu!

5:3 GEJM samo dijeli Đokovića od istorije. Jedan briljantan poen odigrao je u prethodnom gejmu i sačuvao brejk viška.

4:3 Dvije brejk lopte je spasio Cicipas. Sjajan gejm za njega, još je koliko toliko u igri!

4:2 Đoković servisima lako rješava ovaj gejm i povećava pritisak!

3:2 Cicipas je sada sačuvo servis iako je opet bilo teško. Međutim mora da juri brejk, a nije ga napravio od drugog seta!

3:1 Potvrđuje Đoković brejk, bez izgubljenog poena.

2:1 BREJK!!!! Đoković ide ka pobjedi, oduzeo je opet servis rivalu!

1:1 Uzvraća Đoković, ponovo pritisak na strani Grka.

0:1 Važan gejm za Cicipasa. Imao je Đoković brejk loptu, nije je iskoristio!

IV set:

6:2 Đoković je uspio! Dobio je i četvrti set i vratio se u egal! Umirio je tempo, umirio Cicipasa, umirio publiku i sebe doveo u poziciju da može osvojiti drugi Rolan Garos!!!

5:2 Cicipas je sigurno sačuvao prednost, to bi mu moglo donijeti da servira prvi u petom setu, jer je izvjesno da će teško se vratiti u ovaj! Đoković servira za 2:2.

5:1 Bez izgubljenog poena ide Đoković do velike prednosti!

4:1 Dugo je Cicipas čekao gejm, osvojio ga je bez izgubljenog poena, ali je daleko od pobjede u ovom četvrtom setu.

4:0 Bez izgubljenog poena čuva servis, potvrđuje drugi brejk!

3:0 DUPLI BREJK! Sada Đoković leti ka izjednačenju. Opet maratonski gejm u kom koristi treću brejk loptu!

2:0 Još jedna adaptacija Đokovića. Cicipas je sjajno riternirao čitav meč, sada Đoković servira često spori kik servis koji mu omogućava da dobije kratku lopticu nakon toga! Odličan gejm.

1:0 BREJK! Đoković pravi treći brejk na meču!

Dugačka pauza između setova. Cicipas je inicirao, žalio se na bol u donjem dijelu leđa.

III set:

6:3 ĐOKOVIĆ! Ovaja treći set! Idemo dalje!

5:3 Imao je Đoković veliku šansu, 00:30 i jedan bekend nakon dropšota koji je morao mnogo bolje da odigra. Nije uspio, mora da odservira za set.

5:2 Bilo je 15:30, ali onda Đoković igra nekoliko briljantnih udaraca! Dropšot viner, pa onda iz forhenda linija. Sačuvao je servis i brejk prednosti. Cicipas će servirati da ostane u trećem setu.

4:2 Smanjio je Cicipas, iako nije u ritmu pravom, pokazao je to i sa dvije dvostruke servis greške! Ipak kasni samo brejk.

4:1 Đoković je potvrdio brejk. Ima prednost u trećem setu. Prvi znaci nervoze kod Cicipasa.

3:1 PET brejk lopti je trebalo Đokoviću da oduzme servis rivalu poslije 11 minuta borbe!

2:1 Đoković je imao problema, ali je sačuvao servis. U ovom gejmu probao je da udara znatno jače, rizikovao je iz većine udaraca.

1:1 Cicipas nastavlja po svom. Udara jako i to mu donosi prednost!

1:0 Đoković odlično čuva servis na startu trećeg seta. Trebalo mu je tako nešto. Traži šesti put u karijeri da se vrati nakon što je izgubio prva dva seta.

II set:

2:6 Potpuna dominacija Cicipasa u drugom setu. Sa lakoćom je odservirao za 2:0! Ima ogromnu prednost, ako se Đoković ne uspije malo uključiti, meč će brzo biti gotov.

2:5 Dupli BREJK! Cicipas ponovo uzima brejk Đokoviću, koristi sve i serviraće za 2:0!

2:4 Bez izgubljenog poena, ide Cicipas ka vođstvu od 2:0!

2:3 Bez izgubljenog poena dolazi Đoković do gejma i smanjuje zaostatak. Cicipas je međutim i dalje brejk ispred.

1:3 Đoković emotivno izgleda potpuno istrošeno. I kad pogađa i kad promašuje isto je. Tako da Cicipas sada lako drži prednost.

1:2 Upisuje se na semafor drugog seta Đoković. Igrao je odlično, promijenio malo taktiku, sada pokušava maksimalno da koristi dropšot.

0:2 Potvrdio je brejk Cicipas, nakon nove velike borbe! Bolji je igrač trenutno Grk!

0:1 BREJK! Cicipas koristi Novakove poklone! Odlično počinje drugi set, dok Đoković ima problem da pronađe energiju. Neobično je miran kad promašuje, nema emocija kod njega danas.

I set:

6:7 CICIPAS SET! Uh kakav taj brejk. Imao je Cicipas 4:0, ali Đoković stigao prvi do set lopte na 6:5, spektakularno je Grk spasio i onda u seriji od tri poena završio set 8:6!

6:6 RIBREJK! Sada je Đokoviću stao prvi servis u prva tri poena. Cicipas uzvraća. Idemo u tajbrejk.

6:5 BREJK! Đoković prvi pravi prednost! Serviraće za set, nakon što je Cicipasu stao prvi servis!

5:5 Spasio je Đoković set loptu! Nevjerovatna razmjena 26 udaraca i Đoković je podigao pesnicu u vazduh! Ostaje u setu!

4:5 Sjajan gejm za Cicipasa. Bez izgubljenog poena, Đoković će servirati za ostanak u setu.

4:4 Konačno je Cicipas uzeo dva poena na servisu Đokovića. Ipak lako dolazi do poravnanja prvi teniser svijeta.

Pehare će uručiti Džim Kurijer i Bjern Borg.

3:4 Gejm za Cicipasa, nezgodan pad za Đokovića, koji je kod jednog trka završio na polovini grčkog tenisera.

3:3 Đoković opet impresivan na servisu.

2:3 Đoković je došao do 30, ali Cicipas drži servis! Još smo bez brejka.

2:2 Đoković odgovara istom mjerom, Cicipas nije još osvojio poen na rivalov servis.

1:2 Odličan gejm za Cicipasa. Bez Brejka na startu finala!

1:1 bez izgubljenog poena odgovara Đoković.

0:1 Dvije brejk lopte imao je Đoković, ali sa tri vezana asa Cicipas se izvlači iz teške pozicije.

najava:

Đoković danas igra za 19. grend slem titulu, kojom bi došao samo jedan trofej do Federera i Nadala.

Mnogi vjeruju da bi to bio i odlučujući korak ka Novakovom pisanju istorije u smislu borbe za najtrofejnijeg tenisera svih vremena.

Vremenski uslovi trebalo bi da mu odgovaraju pošto je bilo dosta vjetrovito tokom finala u ženskom dublu, a to obično godi igračima sa dvoručnim bekendom.

Njegov rival u finalu Stefanos Cicipas igra jednom rukome bekend, a do prvog grend slem finala u karijeri stigao je preko Aleksandera Zvereva.

Od Đokovića gubi 5:2 u međusobnim mečevima, a dvojac je odigrao dva briljantna meča u posljednje vrijeme, u polufinalu Rolan Garosa i u Rimu.