Tenis

Zverev iznenadio Federera i osvojio Rodžers kup

Aleksandar Zverev osvojio je titulu na Rodžers kupu pobijedivši u finalu Rodžera Federera 2:0.

Rutinski je njemački teniser stigao do pobjede u finalu, a Federer nije bio ni blizu svog uobičajnog nivoa. Pretjerano pasivan, bez napadačkog ritma, uz mali broj direktnih poena, Švajcarac nije imao šansu protiv razigranog i vidno motivisanog rivala.

Zverev je na meču spasio sve tri brejk prilike rivala, a iskoristio je dvije od svojih šest šansi da oduzme servis Federeru i na taj je način riješio meč.

Njemački teniser je u prvom setu već u četvrtom gejmu stekao odlučujuću prednost, poveo je 3:1 i do kraja nije dao ni šansu Federeru. Drugi set presudio je brejk u sedmom gejmu. Do tri vezane brejk lopte stigao je Zverev, a iskoristio je drugu i onda je rutinski odservirao za pobjedu.

Dva tenisera sada imaju po dvije pobjede u međusobnim mečevima.