Tenis

Zverev srušio Đokovića za najveću titulu u karijeri

Aleksandar Zverev iznenadio je Novaka Đokovića i osvojio Završni Masters sezone u Londonu.

Mladi Njemac zasluženo je slavio u dva seta sa 6:4, 6:3 i stigao do velikog uspjeha protiv prvog favorita.

Do devetog gema nije bilo brejka, a onda je Zverev iskoristio pad koncentracije rivala.

Đoković je serijom grešaka dozvolio protivniku da mu oduzme servis i potom odservira za prvi set.

Srpski teniser djelovao je umorno i ispustio prvi servis gem u drugoj dionici, ali je odmah vratio brejk.

Međutim, već u sljedećem ponovo je ispustio servis i nakon toga je imao nekoliko šansi i kada je protivnik imao početni udarac da se vrati u meč.

Đoković nije ličio na tenisera koji je ove sedmice dominirao u Londonu i na kraju je zasluženo slavio Saša Zverev.

Njemac je zaradio i 1500 poena, dok je Đokoviću pripalo 1000.

Novaku ostaje utjeha, prvo mjesto na ATP listi na kraju 2018. godine.

NONEIM
NONEIM

Kad je dobio Federera nista cudno sto je dobio DJokovica.I Federer i Djokovic u njegovim godinama su pobjedjivali redovno.Doci ce vreme da Djokovic i Federer posustaju nakon iscrpljujucih meceva.To je odraz godina i staranja.A sto se kvaliteta mladi Zverev ima jos da uci od njih iako ih je savladao.Pred Zverevom je blistava karijera.Jednom ce i on biti na mjesto Djokovica… Više »

Hm, hm...
Hm, hm...

Našao se neko ko može dugo (i strpljivo) da vraća lopticu ka “bunkeraš” iz Jasenova polja i dobro ga izbubetao. Ne može se vazda na čekalicu da protivnik prvi pogriješi. Tako ga je u Parizu išklepa Kačanov. Zato nikad ne može biti uz rame mnogim velikim šampionima.