Savršeno drugo poluvrijeme i briljantan start lavica

Uros Hocevar / kolektiff

Crnogorske rukometašice idealno su počele Olimpijske igre.

“Lavice” su na startu bile bolje od Angole 33:22.

Imale su naše problema u prvih 30 minuta, bilo je 13:12 na poluvremenu, a onda od starta drugog poluvremena razbile rivake.

Serijom 6:0 počele su drugi dio meča, stvorile 19:12 i tu riješie pitanje pobjednika.

Crnogorke su stvorile maksimalnih 12 golova razike u posljednjem minutu, što dovoljno govori o tome koliko su dobro odigrale.

Jovanka Radičević dala je 12 golova bez promašaja, pet golova dala je Grbić, po četiri Brnović i Mehmedović, tri gola Mugoše.

tok meča:

33:22 – 60. minuta: Kraj, 11 razlike. Bilo je i plus 12!

30:20 – 56. minut: Deset golova razlike, odavno je Bojana Popović počela da rotira. Savršen meč!

27:18 – 52. minut: Fenomenalno drugo poluvrijeme naših rukometašica. Baš raduje ovakva predstava. Pobjeda je blizu!

25:17 – 49. minut: Jovanka Radičević 11 golova iz 11 šuteva! Idemo ka pobjedi!

23:14 – 43. minut: 10:2 imamo u drugom poluvremenu! Nevjerovatna odbrana i rastrčani napad!

19:12 – 38. minut: Brijantan start naših djevojaka u drugom dijeu. Serija 6:0 i sedam golova prednosti. Jovanka 9 od 9, Itana tri gola!

17:12 – 34. minut: Tanja Brnović sa crte. Angola natjerana da traži tajm aut.

16:12 – 33. minut: Jovanka iz kontre. Prvi put četiri gola razlike, Jovanka osam pogodaka! Odbrana sjajna u ovim momentima!

15:12 – 32. minut: Sjajno otvaramo drugo poluvrijeme, Jauković, pa Mehmedović iz kontre!

Kreće drugo poluvrijeme

13:12 poslije 30 minuta.

Imale su naše cure u više navrata dva gola prednosti, ali je Angola pokazala da će biti težak protivnik.

Izuzetno su brze, imaju veliku rotaciju i čeka nas neizvjestan meč.

13:12 – 30. minut: Gol prednosti imamo nakon 30 minuta.

12:11 – 25. minut: Napadački znatno tiši dio meča. Za pet minuta dva gola, po jedan na obije strane. Držimo prednost, ali Angola je tu. Imala je Ljubica Nenezić nekih sjajnih odbrana.

11:10 – 20. minut: Šest golova Jovanke Radičević, pogađale su Grbić i Mugoša, ali Angola se drži!

8:6 – 14. minut: Odlično naše otvaraju meč. Imamo dva gola prednosti i dva uzastopna pogotka iz kontri prvo Tanja Brnović, pa Jovanka Radičević.

5:4 – 9. minut: Prvo vođstvo nam donosi Jovanka Radičević iz sedmerca.

4:4 – 6. minut: Ne koristimo najbolje situaciju da smo već četiri minuta sa igračicom više. Angola dobro napada. Sa druge strane Radičević tri gola, jedan sa centra.

2:2 – 4. minut: Angola je dva puta vodila, ali naše imaju odgovor, Radičević pogađa sa krila.

Angola ima prvi napad.

najava:

“Lavice” treći nastup na igrama otvaraju mečom protiv vrlo neugodnog rivala.

Pobjeda bi olakšala put u željenu drugu fazu, ali iz našeg tima su vrlo oprezni.

Angola nas je pobijedila u Riju.

Preostala tri međusobna meča dobile su naše rukometašice.