Tokio 2020

Ukropina i Matković torpedovali Australijance, “ajkule” silne na otvaranju

Kada se zategla odbrana i kada je napad postao konstantan spasa za Australiju nije bilo.

Crnogorski vaterpolisti su slavili 15:10 i na pravi način otvorili Olimpijske igre u Tokiju, samim tim napravili prvi korak ka plasmanu u četvrtfinale.

Loš početa “ajkula”, prije svega u defanzivi, učinio je da “kenguri” u prvoj četvrtini vode 3:0, pa 4:1, ali od sredine druge dionice je to već bio ritam koji želi da vidi selektor Vladimir Gojković.

Na odmoru je naša selekcija imala gol minusa (7:6), da bi potom blistala na obje strane bazena.

Serijom 4:0 je povela 10:6, tada je i postalo jasno da Australija ne može da je zaustavi na putu ka trijumfu.

Briljirao je Aleksa Ukropina sa četiri gola, Dušan Matković i Marko Petković su upisali po tri, dva puta je mrežu tresao Uroš Čučković.

Po jednom su pogađali Aleksandar Ivović, Draško Brguljan i Miroslav Perković.

Naredni meč na OI Crna Gora igra u utorak protiv Španije od 04.30 časova.

Tok meča:

Kraj meča – Crna Gora je slavila na startu OI protiv Australije rezultatom 15:10.

10:15 – prvi gol Perkovića za pečat na pobjedu “ajkula”.

10:14 – Janger se upisao za Australiju.

9:14 – pogodio je i Matković u napadu s igračem više, Crna Gora je na korak od pobjede na otvaranju OI.

9:13 – opet Petković, Crna Gora ima najveću prednost na 4.12 do kraja meča.

9:12 – Petković je zatresao mrežu u napadu s dva igrača više.

9:11 – Edvards je smanjio prednost naše reprezentacije u napadu s igračem više.

8:11 – novi gol Ukropine, ukupno četvrti na meču za novih plus tri crnogorske selekcije.

Prvi napad u posljednjoj četvrtini ima Australija.

Treća četvrtina:

Kraj treće četvrtine u kojoj je Crna Gora preuzela kontrolu i odličnom igrom stigla do dva gola prednosti – vodi 10:8.

8:10 – prekinula je Australija seriju naših 4:0, upisao se Tomašević.

7:10 – pogodio je i Petković. Ovo je velika prednost “ajkula”.

Odbrana Crne Gore je sada kao zid, odbranila se četvrti put zaredom s igračem manje.

7:9 – majstorija Ukropine za plus dva u korist naše selekcije.

Tajm-aut Gojkovića na tri minuta i 54 sekunde do kraja treće četvrtine. Nakon njega će “ajkule” imati napad s igračem više.

7:8 – prvi put vodi Crna Gora u današnjem meču. Strijelac je Čučković.

7:7 – Ukropina donosi izjednačenje u napadu s igračem više.

Odbranila se naša reprezentacija s igračem manje.

Počela je treća četvrtina prvim napadom Australije.

Druga četvrtina:

Poluvrijeme: Australija ima gol prednosti (7:6) poslije 16 minuta igre.

7:6 – vraćaju prednost Australijanci. Strijelac je Edvards u napadu s igračem više.

6:6 – novo izjednačenje nakon pogotka Matkovića. Bio je to napad “ajkula” s igračem više.

6:5 – opet je Crna Gora na minus jedan. Ivović je bio strijelac iz peterca.

6:4 – vodi Australija nakon kontranapada i gola Jangera.

Prvi napad u drugoj četvrtini ima Australija.

Prva četvrtina:

Kraj prve četvrtine u kojoj Australija ima gol prednosti – vodi 5:4.

5:4 – opet vodi Australija. Treći put se upisao Kempbel.

4:4 – Čučković je poravnao 38 sekundi prije kraja prve četvrtine. Serija naše selekcije 3:0.

4:3 – upisao se Matković u napadu s igračem više.

4:2 – nakon pogotka Ukropine. Krenuo je i napad “ajkula”.4:1 za Australiju, drugi pogodak Kempbela.

3:1 – gol Brguljana s igračem više.

3:0 – ubjedljivo vodi Australija, strijelac je Ford. Pogodio je nakon napada s igračem više.

Loš početak “ajkula” koje imaju tri gola minusa poslije nešto više od tri minuta igre.

2:0 imaju “kenguri”, sada je strijelac Put.

1:0 – vodi Australija. Gol Kempbela.

Počeo je meč, prvi napad ima Australija.

Najava:

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore ima težak zadatak na startu olimpijskog turnira u Tokiju.

Prvi protivnik je Australija od 08.30 sati, selekcija koja je često znala da stvori probleme “ajkulama”. Čak ih je i eliminisala u osmini finala Svjetskog prvenstva 2019. godine.

Biće ovo četvrti nastup naše reprezentacije na Olimpijskim igrama, a prethodna tri (Peking 2008, London 2012. i Rio de Žaneiro 2016) završila je kao četvrtoplasirana.

Tim Vladimira Gojkovića je napravio dobru uvertiru za OI, jer je nedavno u Tbilisiju osvojio Svjetsku ligu.

U Tokiju su jutros odigrana tri meča u grupi A.

Grčka je u derbiju savladala Mađarsku 10:9, Italija je opravdala ulogu favorita protiv Južne Afrike (21:2), dok su SAD pobijedile Japan – 15:13.

Mirjana A.R.

Bravo momci 🙂 Čestitam 🙂 🙂

feniks
feniks

Svaka čast momci,tako se bori za Crnu Goru…

Budimo realni

Браво Бокељи!

Akica
Akica

Hvala vam, momci!!!! Samo naprijed!!! Volimo vas!