Tokio 2020

Ubjedljiv poraz “ajkula” od Hrvatske, komplikuje se plasman u četvrtfinale

Drugi poraz zaredom na Olimpijskim igrama za crnogorske vaterpoliste.

Bolja je bila Hrvatska, slavila je ubjedljivo 13:8 i to je rezultat koji bi na kraju mogao da bude bitan u krugovima koji bi mogli da se prave za plasman u četvrtfinale.

Podbacile su “ajkule”, dozvolile renomiranom protivniku mnogo lakih golova, pa je od druge četvrtine tim Vladimira Gojkovića konstantno bio u minusu, u većem dijelu meča i tri gola razlike.

Napadačku reakciju, prije svih izdanja Aleksandra Ivovića i Dušana Matkovića, nije ispratila odbrana, a rival kakav je Hrvatska, sa toliko klase u sastavu, sve greške koristi nemilosrdno.

To je uradila i danas i vratila samopouzdanje poslije ubjedjivog poraza od Australije u prošlom kolu.

Po dva gola su u našem timu postigli Ivović, Matković i Miroslav Perković, upisali su se i Aleksa Ukropina i Dušan Banićević.

Najefikasniji kod Hrvata je bio trostruki strijelac Loren Fatović.

Naredni meč naša selekcija igra u subotu ujutru (03.00) protiv Kazahstana, a onda je u ponedjeljak čeka duel sa Srbijom.

Tok meča:

Kraj meča – ubjedljiv poraz “ajkula” od Hrvatske rezultatom 13:8.

Ni ovog puta Crna Gora nije dala gol u napadu s igračem više.

8:13 – Plus pet ima Hrvatska, strijelac je Vukičević.

“Ajkule” nisu iskoristile napad s igračem više poslije tajm-auta.

8:12 – Najveća prednost Hrvatske nakon gola Vukičevića.

Prvi napad u posljednjih osam minuta ima Hrvatska.

Kraj treće četvtine. Hrvatska sigurno čuva prednost i vodi 11:8.

8:11 – Novi gol Hrvatske u napadu s igračem više, sada je pogodio Bukić.

8:10 – Perković je strijelac, Ivović asistent u napadu s igračem više.

7:10 – Propust Banićevića u odbrani je kaznio Lončar i pogodio praktično praznu mrežu.

7:9 – Odgovorio je Ukropina. Crna Gora ne odustaje…

6:9 – Ponovo Garsija, Hrvatska je vratila tri gola prednosti.

Hrvatska će imati napad s igračem više nakon tajm-auta. Do kraja treće četvrtine je ostalo tri minuta.

6:8 – Matković je matirao Bijača i smanjio minus “ajkula”.

5:8 – Garsija se upisao, Tešanović je bio nemoćan.

Prvi napad u trećoj četvrtini ima Hrvatska.

Poluvrijeme – Hrvatska vodi 7:5.

Tešanović je odbranio zicer, a onda je Garsija pogodio stativu.

5:7 – Novi igrač više i novi gol – dao ga je Perković.

4:7 – Hrvatska ne posustaje u napadu. Strijelac je Obradović.

4:6 – Prvi gol Matkovića. Pogodio je na asistenciju Brguljana u napadu s igračem više.

3:6 – Loša odbrana naše selekcije, uplivao j Fatović i vratio plus tri.

3:5 – Brza realizacija napada s igračem više, upisao se Banićević.

2:5 – Fatović vraća tri gola prednosti Hrvatskoj u napadu s igračem više.

2:4 – Drugi gol Ivovića, Crna Gora je zatresla mrežu nakon skoro 12 minuta.

1:4 – Bušlje je pogodio u napadu s igračem više. “Barakude” imaju ozbiljnu prednost, a “ajkule” velike probleme u napadu.

1:3 – Pogodio je i Fatović, Hrvatska ima dva gola prednosti.

1:2 – Vodi Hrvatska, gol Bukića u napadu s igračem više.

Počela je druga četvrtina napadom Hrvata.

Kraj prve četvtine – 1:1. Dominiraju odbrane, ali i loša rješenja pred golom protivnika.

Dva napada zaredom s igračem više nije iskoristila naša reprezentacija.

1:1 – Izjednačila je Hrvatska nakon kontranapada i gola Miloša.

1:0 – Vodi Crna Gora, Ivović je pogodio u prvom napadu s igračem više.

Počeo je meč između Crne Gore i Hrvatske. Prvi napad ima Hrvatska.

Najava:

Treće kolo olimpijskog vaterpolo turnira obilježiće derbi, okršaj rivala koji se dobro poznaju – crnogorski vaterpolisti se od 8.30 sastaju sa Hrvatskom.

I za jedne i za druge meč je od ogromnog značaja, nakon što su u prve dvije runde upisali po pobjedu i poraz.

“Ajkule” su savladale Australiju, pa izgubile od Španije, dok su “barakude” bile bolje od Kazahstana, prije nego su izgubile od Australijanaca.

Crna Gora je posljednja dva bitna duela bila bolja od Hrvatske – u meču za bronzu na Evropskom prvenstvu 2020, kao i na kvalifikacionom turniru u Roterdamu.