Vaterpolo

Ajkule nemoćne, Mađari idu u polufinale

Vaterpolisti Crne Gore poraženi su u Zagrebu od Mađarske 11:7 u četvrtfinalu Evropa kupa i na taj način ostali bez šanse da brane trofej Svjetske lige.

Mađari su pitanje pobjednika riješili početkom posljednje četvrtine. Spaić je zaradio “brutaliti”, pa je brojčanu nadmoć u bazenu rival iskoristio da povede sa nedostižnih plus pet (11:6).

Sem početnog vođstva, ostatak utakmice protekao je u boljoj igri Mađarske. Već do kraja uvodne dionice Varga i društvo preokrenuli su na 4:2, potom je bilo i 6:3, ali Crnogorci se nisu predavali.

Do isteka treće četvrtine vraćena je rezultatska neizvjesnot, pošto su Mađari imali samo gol viška (7:6).

Ipak, u kvartalu odluke nije bilo dileme. Naši su četiri minuta igrali sa igračem manje, što su Mađari kaznili serijom golova.

Pobjednika je predvodio 32-godišnji Varga sa tri pogotka, a istakao se i golman Nađi sa nekoliko odličnih intervencija.

U redovima Crne Gore dvostruki strijelci bili su Ivović i Janović.

Našoj selekciji predstoji borba za plasman od petog do osmog mjesta.