Vaterpolo Laka pobjeda Crne Gore

Ajkule se poigravale sa Brazilom pred ključni meč na Svjetskom prvenstvu

Za razliku od meča sa Gruzijom, “ajkule” večeras nisu dozvolile neizvjesnost.

Sigurnom igrom od početka do kraja ubjedljivo su pobijedile Brazil 20:5 i zakazale duel sa Japanom u osmini finala Svjetskog prvenstva.

Ukoliko izabranici Vladimira Gojkovića savladaju u ponedjeljak azijsku selekciju, u četvrtfinalu ih čeka favorizovana Španija.

U duelu sa Brazilom, neizvjesnosti nije bilo nijednog trenutka.

Već nakon osam minuta bilo je 4:0 za “ajkule”, na poluvremenu su naši vodili 10:2, a sličan scenario viđen je u nastavku jer je razlika u kvalitetu ogromna.

Bilo je lijepih akcija, efektnih golova, svega onoga što na što su nas naši vaterpolisti navikli u prošlosti.

Po tri gola dali su Vučurović, Matković i Averka i bili najefikasniji u crnogorskoj selekciji.

Crna Gora će protiv Japana za plasman u četvrtfinale igrati u ponedjeljak od 14 sati.

Tok meča:

POSLJEDNJA ČETVRTINA:

20:5 – Silva je pogodio našu mrežu.

20:4 – Bogdan Đurđić sa igračem više. Još 85 sekundi do kraja.

19:4 – Vergara sa igračem više. Dva brza gola Brazilaca.

19:3 – Treći gol za Brazil večeras daje Vitalo Izakre.

19:2 – Dušan Matković, treći gol.

18:2 – Dušan Banićević pogađa poslije još jedne lijepe akcije.

TREĆA ČETVRTINA:

Ništa novo nije donio pretposljednji period. Prednost naših samo raste, 17:2 pred završinih osam minuta.

17:2 – Nakon što je Lazović odbranio peterac Gimaraešu dobra akcija “ajkula” i treći gol Uroša Vučurovića.

16:2 – I za Vlada Popadića drugi potpis večeras.

15:2 – Još jedan lak gol za naše. Miroslav Perković je poentirao.

14:2 – Averka pogađa treći put večeras. Polovina treće četvrtine.

13:2 – Drugi gol i za Uroša Vučurovića. Raste prednost našeg tima.

12:2 – Lijepa akcija naših, asistencija Čučkovića i gol Averke.

11:2 – Vlado Popadić pogotkom otvara drugi dio utakmice.

DRUGA ČETVRTINA:

Potpuna kontrola izabranika Vladimira Gojkovića. Vođstvo od 10:2 na polovini utakmice.

10:2 – Marko Mršić iz peterca daje drugi gol u ovom meču.

9:2 – Smanjuju Brazilci preko Kutinja. Nakon što su sudije gledale snimak ustanovile su da je lopta prešča zamišljenu gol liniju.

9:1 – Pogodak Dušana Matkovića, naši su večeras baš golgeterski inspirisani.

8:1 – Uroš Čučković postiže prvi gol na Svjetskom prvenstvu.

7:1 – Upisuje se i Uroš Vučurović, raste prednost “ajkula”. Asistencija Averke.

6:1 – Majstorija Miroslava Perkovića. Šrauba našeg centra.

5:1  -Freitas daje prvi gol za Brazil večeras nakon skoro 10 minuta igre.

5:0 – Dušan Banićević za nastavak niza golova sa igračem više “ajkula”.

PRVA ČETVRTINA:

U laganom ritmu “ajkule” odrađuju posao. Tri gola iz tri situacije sa igračem više posebno raduju. Vodimo 4:0 nakon osam minuta.

4:0 – Marko Mršić je strijelac. Dajemo prvi gol večeras u situaciji kada su ekipe izjednačene u bazenu.

3:0 – Bogdan Đurđić se upisuje. Treći gol zaredom sa igračem više, dobro funkcioniše taj segment večeras.

2:0 – Averka je duplirao vođstvo i to u situaciji sa dva čovjeka više u bazenu.

1:0 – Dušan Matković postiže prvi pogodak na meč. Gol iz napada sa igračem više.

Poslije teške pobjede nad Gruzijom, crnogorski vaterpolisti bi večeras, makar na papiru, trebalo da imaju najlakši posao od početka šampionata u Mađarskoj.

“Ajkule” će snage odmjeriti sa Brazilom, koji je pretrpio dva glatka poraza od Gruzije i Mađarske.

Iako su naši momci stvorili mnogo dobrih pozicija pred golom Gruzije prije dvije večeri, zatajila je realizacija, pa je zbog toga meč do kraja bio neizvjestan i izjednačen.

Ako pobijede, izabranici Vladimira Gojkovića osvojiće drugo mjesto u grupi i u osmini finala sastaće se sa Japanom.

Kenan
Kenan

Ovo je stvarno Cudo Velika Crna Gora se igra sa malim Brazilië….. Svaka cast momci