Vaterpolo

Ajkule u polufinalu Evropskog prvenstva

Juniorska vaterpolo rerpezentacija Crne Gore plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva u Minsku.

Ekipa Slobodana Mačića je danas savladala selekciju Mađarske 11:9 i za ulazak u finale igraće protiv Španije.

Uvodne dvije četvrtine protekle su u ravnopravnoj borbi, pa je na polovini susreta rezultat bio izjednačen – 6:6.

U nastavku su “ajkule” bile kvaliteniji rival. Treću dionicu naš nacionalni tim dobio je 2:0 golovima Petra Mijuškovića i Dušana Matkovića.

Stečenu prednost su Crnogorci uspjeli da uvećaju tokom završnog kvartala (11:7), da bi Mađarska u finišu tek ublažila poraz.

Pomenuti Mijušković i Matković bili su najefikasniji igrači u pobjedničkom sastavu sa po tri pogotka. Branko Franeta i Savo Ćetković bili su dvostruki strijelci, a upisao se i kapiten Đuro Radović.

Rival naše selekcije u polufinalu biće Španija, koja je nešto ranije nakon peteraca savladala reprezentaciju Srbije.

Polufinalni meč na rasporedu je u subotu u 16 časova.