Vaterpolo Evropsko prvenstvo u budimpešti

Borbene ajkule bez finala EP i olimpijske vize

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je od Mađarske 10:8 u polufinalu Evropskog šampionata u Budimpešti.

“Ajkule” nisu ponovile igre iz susreta sa Italijanima, domaćin je pokazao više i onemogućio naš nacionalni tim da se bori za naslov prvaka Starog kontinenta, a ujedno i da izbori olimpijsku vizu za Tokio.

Izabranici Vladimira Gojkovića će tako u nedjelju u 17:30 igrati protiv Hrvatske za bronzano odličje.

Crna Gora je duel protiv Mađara otvorila sjajno, povela 2:0 golovima Draškovića i Radovića i bila u prednosti do sredine druge četvrtine.

Tada je domaćin dodao gas, na krilima golmana Nađa i raspoloženog Varge, načinio preokret i stekao vođstvo od tri gola.

“Ajkule” su u finišu smogle snagu da vrate rezultatsku neizvjesnost, ali neprecizan pas Radovića na desetak sekundi prije kraja označio je i kraj nade u povoljan ishod.

Radović je bio naš najefikasniji igrač sa tri gola, na drugoj strani jedan više dao je Varga. Briljirao je Nađ sa 13 odbrana.

Mađarska će u finalu igrati protiv Španije. Meč je u nedjelju u 19 časova.

Tok utakmice:

IV četvrtina

32.minut – 8:10 Varga stavlja tačku na ovaj meč. Mađarska ide u finale.

32.minut – Isključenje Ivovića, to nije smjelo da se desi. Još 25 sekundi do kraja, tajm-aut Mađarske koji na raspolaganju imaju 20 sekundi.

32.minut – 8:9 Radoooović. Blizu smo,  još 43 sekunde. Sad nam treba odbrana.

31.minut – 7:9 Pješivac vraća nadu… Nepuna dva minuta do kraja meča.

29.minut – 6:9 Bomba Vamoša. Čuvaju Mađari ubjedljivu prednost. Drašković ide van zbog tri isključenja.

28.minut – 6:8 Evo gola Crne Gore. Tajm-aut Gojkovića urodio je plodom, odličan šut Đurđića. Do kraja je ostalo 4:14.

28.minut – Ne mijenja se rezultat, naši ne koriste dva napada sa igračem više da smanje rezultat. Gol Mađarske odlično čuva Nađ.

III četvrtina: Veliku prednost imaju Mađari uoči završnog perioda.

24.minut – 5:8 Zalanki na isteku napada, šut sa distance, Lazović ne uspijeva da interveniše.

22.minut – 5:7 Varga iz peterca. Do kraja meča Gojković ne može da računa na Čučkovića, koji je zaradio tri lične.

22.minut – 5:6 Odlična akcija “ajkula” sa igračem više. Radović je našao usamljenog Pješivca koji iz okreta i od prečke trese mrežu Mađarske.

21.minut – 4:6 Prvi put na utakmici domaćin ima dva gola viška. Dijagonala Zalankija. Mađari bolji u realizaciji napada sa igračem više.

19.minut – 4:5 Novo vođstvo Mađarske. Mezei je sproveo loptu iza leđa Lazovića u situaciji sa igračem više.

17.minut – 4:4 Izjednačenje… Petković se upisao! Sudije su gledale video provjeru i ustanovile da je lopta cijelim obibom bila u golu Mađara.

II četvrtina: Bolja igra Mađarske u ovom periodu, naši za razliku od prve dionice nisu koristili šanse u napadu. Na polovini susreta imamo gol minusa.

15.minut – 3:4 Preokret Mađarske, nakon isključenja Čučkovića i tajm-auta Marca, pogodio je Varga.

12.minut – 3:3 Ekspresno uzvraća domaćin. Napad sa dva igrača više i pogodak Erdeljija.

12.minut – 3:2 Goool hrabrog Radovića. Prethodno je Pješivac iznudio prekršaj za isključenje Janšika. Ponovo vodimo!

10.minut – 2:2 Stižu Mađari do izjednačenja. Šrauba Varge, Lazović uhvaćen na spavanju.

I četvrtina: Dobra igra Crne Gore u uvodnih osam minuta i zasluženo vođstvo 2:1.

7.minut – 2:1 Malo je nedostajalo da se naša selekcija odbrani sa igračem manje, ali nažalost nakon dobre akcije Pol smanjuje na 2:1.

6.minut – 2:0 Odlično smo otvorili utakmicu. Radović pogađa za 2:0, maksimalna realizacija sa igračem više.

5.minut – 1:0 Vodi Crna Gora. Bio je to naš prvi napad sa igračem više i odmah gol. Drašković je savladao Nađa.

Meč nosi dodatni ulog, pošto će pobjednik večerašnjeg susreta obezbijediti plasman na Olimpijske igre u Tokiju.

Za to je zaslužna Španija koja je u prvom polufinalu nadigrala Hrvatsku 9:8.

Izabranici Vladimira Gojkovića su u četvrtfinalu prikazali odličnu igru i eliminisali Italiju rezultatom 10:8.

Plasman u osminu finala izborili su kao drugoplasirani u grupi, sa dva trijumfa i porazom, a nastup među osam najboljih pobjedom u duelu sa Turskom 17:6.

Mađarska je kao pobjednik grupe izborila direktan plasman u četvrtfinale, gdje je eliminisala Rusiju 14:10.

Crmničanin
Crmničanin

Ne kapiram, ko ide na olimpijadu ako ne idu prva četri sa evropskog takmičenja

Prc CG
Prc CG

Zamislite reprezentaciju za koju ne navija i ne zanima kako igra vise od 50% stanovništva e jada.

Maitland Niles

Prcko,
Zamislio sam srbiju, za nju ne navija vojvodina i srce srbije (kosovo)