Vaterpolo

Crna Gora bolja od Australije na startu Svjetskog prvenstva

Juniorska vaterpolo reprezentacija Crne Gore, igrači rođeni 2000. godine i mlađi, uspješno je započela nastup na Svjetskom prvenstvu u mađarskom Sombatelju.

Crnogorski juniori savladali su danas u meču A grupe vršnjake iz Australije 10:6 (3:1, 3:1, 2:2 i 2:2).

“Odigrali smo dobro, ali možemo i bolje od ovog. U prvom poluvremenu smo bili pravi, ali u nastavku smo se i malo umorili. Južna Afrika je naš naredni protivnik, mislim da ćemo upisati laku pobjedu i ostati na pravom kursu”, kazao je poslije meča Martin Gardašević, najbolji strijelac u taboru “ajkulica” sa tri pogotka.

Isti učinak imao je i Marjan Mitrović, dok su po gol postigli Uroš Vučurović, Danilo Radović, Jovan Vujović i Marko Milić.

U australijskoj selekciji najbolji je bio Tauzent Rejli sa tri pogotka.

Crna Gora će u drugom kolu, sjutra u 16 sati i 50 minuta, igrati protiv Južne Afrike.