Vaterpolo Četvrtfinale Svjetskog prvenstva

Hrabre ajkule izgubile od Španije, sreća okrenula leđa u finišu

Iako su se hrabro borili protiv favorita, naši vaterpolisti poraženi su od Španije u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva 7:6.

Mogli su izabranici Vladimira Gojkovića da izbore peterce, ali je udarac Bogdana Đurđića uzdrmao prečku, pola minuta prije kraja.

“Furija” je tokom cijelog meča vodila, dok su “ajkule” jurile zaostatak.

Prednost rivala išla je do tri pogotka, a u tom trenutku, u završnici treće četvrtine, Bogdan Đurđić odgovorio je dva pogotka i donio potpunu neizvjesnost.

Ipak, Španija je na početku posljednjeg perioda iskoristila igrača više, ali je Averka minut i po prije kraja vratio dramu.

Uslijedila je dobra odbrana naših sa igračem manje, ali nažalost Đurđić nije imao sreće u posljednjem napadu.

Upravo je Bogdan Đurđić bio najefikasniji u našem timu sa dva pogotka, a ponovo je odličan među stativama bio Dejan Lazović.

Crna Gora će razigravati za plasman od petog do osmog mjesta, a prvi protivnik biće Srbija, za dva dana od 19.30.

Španci će sa druge strane u borbu za medalje, a u polufinalu će odmjeriti snage sa Hrvatskom.

Tok utakmice:

POSLJEDNJA ČETVRTINA:

Prečku pogađa Đurđić, šteta, Španija je u polufinalu.

6:7 – Averka daje gol sa čovjekom više. Minut i po do kraja.

5:7 – Maljarah sa igračem više, Španci opet idu na plus dva. Polovina posljednje četvrtine.

TREĆA ČETVRTINA:

Vratili su se naši momci, imaju samo gol minusa, velika borba nas čeka u završnici!

5:6 – Bomba Đurđića na isteku napada, naš tim je ponovo u igri!

4:6 – Konačno gol za “ajkule”, pogodio je Bogdan Đurđić.

3:6 – Kabanjas daje gol za najveću prednost Španije. Naši su prije toga propustili dvije šanse sa igračem više.

DRUGA ČETVRTINA:

Španija vodi 5:3 na poluvremenu, šteta, mogli su makar na minus jedan da budu naši momci.

3:5 – Jeftin gol primamo od Taulja nepune dvije sekunde prije kraja druge četvrtine, iako su Španci imali igrača više.

Perković je skrivio peterac, koji je Munarizu odbranio Lazović!

3:4 – Važan gol za naše, Dušan Matković sa igračem više.

2:4 – Maljarah sa igračem više. Odbila se lopta do španskog reprezentativca, koji je uz dosta sreće našao put do naše mreže.

2:3 – Odmah uzvraćaju Španci, lijep gol Granadosa.

2:2 – Sjajan napad sa igračem više i realizacija Dušana Banićevića sa dva metra. “Ajkule” su se u potpunosti vratile.

PRVA ČETVRTINA:

Poslije osam minuta 2:1 za Španiju. Velika borba u bazenu, naši zasad pariraju, bila je i šansa sa igračem više da se izjednači, ali nisu “ajkule” organizovale dobru akciju.

1:2 – Prvi gol za “ajkule”, realizacija Vlada Popadića. Kao da su Španci testirali njegov tim i bili su kažnjeni.

0:2 – Pogodak iskusnog Munariza sa distance u trenutku kada su ekipe bile izjednačene u bazenu.

0:1 – Poslije isključenja Čučkovića, Famera je savladao Lazovića.

Najava utakmice:

Još jedan veliki meč je pred crnogorskim vaterpolistima, koji u podmlađenom timu nastupaju na Svjetskom prvenstvu.

Ako trijumfuju protiv Španije, “ajkule” će imati šansu da se nadmeću za odličje.

Crna Gora je plasmanom u četvrtfinale ispunila cilj postavljen uoči dolaska u Budimpeštu.

Španija je favorit, ali u jednom meču na ovom nivou, uvijek je sve moguće.

Nema sumnje da će izabranici Vladimira Gojkovića imati veliki motiv i pokušati da iznenade “furiju”.

Pobjednik ovog meča sastaće se u polufinalu sa Hrvatskom, koja je pobijedila Srbiju sa 14:12.