Vaterpolo

Jadran bez Lige šampiona

Vaterpolisti Jadrana iz Herceg Novog nisu uspjeli da se plasiraju u Ligu šampiona.

Novljani su u revanšu odlučujuće runde kvalifikacija za elitno takmičenje na svom bazenu remizirali 6:6 sa imenjakom iz Splita.

U prvoj utakmici hrvatski tim slavio je sa dva gola razlike i na taj način stigao do grupne faze Lige šampiona.

Slabo su Novljani igrali većim dijelom meča, naročito u napadu, sve do posljednje četvrtine.

U završnih osam minuta tim iz Splita ušao je sa vođstvom 5:2, ali su tek onda proradili golgeteri tima Vladimira Gojkovića.

Onda su za nepuna tri minuta domaći preko Gardaševića, koji je dao dva gola i Obradovića izjednačili.

Međutim, Šetka je pogodio za 5:6, da bi domaći samo golom Radovića izbjegli poraz na svom bazenu.

Po dva gola za Novljane dali su Spaić i Gardašević.

Prvak Crne Gore će takmičenje na međunarodnoj sceni nastaviti u Evrokupu u kojem nastupa i Primorac.