Vaterpolo

Luka Murišić odveo CG u polufinale Evropskog prvenstva

Crnogorska kadetska vaterpolo reprezentacija pobijedila je Italiju 10:9 i plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva na Malti.

Pogodak odluke u duelu sa “azurima” postigao je Luka Murišić 43 sekunde prije kraja.

Crna Gora je tim golom prvi put povela na meču, ali je to bilo dovoljno da ekipa Miodraga Mirovića dođe u situaciju da se bori za medalju.

Italijani su bolje počeli meč, poveli 2:0 i imali prednost od najviše dva pogotka.

Od sredine treće četvrtine naši momci uspjeli su da se potpuno vrate u utakmicu, izjednače, a otad do kraja igralo se gol za gol.

Italija je imala igrača više minut i po prije kraja poslije isključenja Perkovića, ali su se naši vaterpolisti odbranili i potom na opisan način preko Murišića stigli do pobjede.

Miroslav Perković bio je trostruki strijelac, dva gola dao je Luka Murišić, dok su po jednom mrežu rivala pogađali Uroš Vučurović, Aljoša Mačić, Danilo Radović, Martin Gardašević i Dragoljub Đurović.

Sa druge strane po tri pogotka Matije Antonućija i Masima Di Martirea.

Crna Gora će u polufinalu igrati sa Rusijom, koji je pobijedila Hrvate.