Vaterpolo

Minimalan poraz Ajkula u Palermu

Najbolji vaterpolisti Crne Gore poraženi su u Palermu od Italije 11:10 u trećem kvalifikacionom meču za plasman na finalni turnir Svjetske lige.

To je prvi neuspjeh izabranika Vladimira Gojkovića, nakon pobjeda nad “azurima” u Podgorici 11:8 poslije peteraca, te Francuskom u Troi 13:9.

Italijani su bolje otvorili meč i poslije osam minuta igre imali su višak od dva gola (4:2). Uslijedio je sjajan odgovor “ajkula”. Gosti su zategli odbranu i serijom 3:0 načinili potpuni preokret za vođstvo na polovini susreta (4:5).

Crnogorci su golovima razigranog Aleksandra Ivovića povećali prednost na 7:4 u trećem periodu, ali Italija se vratila i do isteka te dionice izjednačila rezultat (7:7).

U odlučujućoj četvrtini viđena je goleada, u kojoj su se bolje snašli puleni Alesandra Kampanje. Crna Gora je imala šansu da dođe do peteraca, ali posljednji napad sa igračem više nije materijalizovan.

Pobjednika je predvodio Franćesko Di Fulvio sa pet pogodaka, dok je na drugoj strani jednako efikasan bio Ivović.

Po dvije najbolje selekcije iz četiri grupe plasiraće se u treću rundu kvalifikacija, a taj turnir će se održati od 5. do 7. aprila i njegov organizator će biti naknadno određen.

Najbolje četiri reprezentacije s tog turnira idu na finalni turnir u Beogradu, na kojem će učestvovati još četiri vanevropska predstavnika.

Pobjednik Svjetske lige u sezoni 2018/19. osiguraće plasman na Olimpijske igre 2020. godine u Tokiju.