Vaterpolo

Mlade ajkule poslije drame u finalu Evropskog prvenstva!

Poslije drame i peteraca crnogorska mlada vaterpolo reprezentacija pobijedila je Španiju 16:15 i plasirala se u finale Evropskog prvenstva u Minsku.

Junak trijumfa “ajkula” bio je na kraju golman Miloš Krivokapić, koji je u 10. seriji peteraca zaustavio udarac Nikolasa Garsije. Prethodno je uspio da odbrani i šut Bertrana u situaciji kada su Španci imali priliku da pobijede u penal seriji.

Crna Gora će sjutra u velikom finalu igrati sa pobjednikom meča Grčka-Hrvatska koji počinje za nekoliko minuta.

Španija je bolje počela utakmicu, imala konstantnu prednost do treće četvrtine, kada je naš tim serijom 3:0 poveo 6:5.

Ipak, do kraja meča viđena je velika borba, nakon koje je rezultat bio 7:7, pa su peterci odlučili pobjednika.

Najefikasniji u crnogorskoj reprezentaciji, računajući i dva gola u seriji petaraca bio je Đuro Radović sa pet golova, dok je pogodak manje upisao Petar Mijušković.

Savo Ćetković i Dušan Matković dali su po tri gola, a jednom je pogodio Branko Franeta.

Crnogorski juniori imaće priliku da ponove rezultat generacije iz 2009. godine, koja je tada bila najbolja na šampionatu u Istanbulu.

Finale je sjutra u 17.30.

BGD
BGD

Komsije svaka cast na finalu i da uzmete zlato.

Čoda
Čoda

Ukropina se već dugo prati i zanimljiv je Vaterpolo Savezu Srbije. Ostali će još morati da se dokazuju. Samo neka vredno rade…Beograd ih čeka.