Vaterpolo Memorijal Stevan Ćele Vilotić

Poraz od Mađara na startu turnira u Srbiji

Omladinska reprezentacija Crne Gore poražena je rezultatom 2:0 od Mađarske u prvom kolu Memorijalnog turnira ,,Stevan Ćele Vilotić“.

Mađari su mnogo bolje otvorili meč i u 10. minutu došli do vođstva. Alen Škribek je centrirao, a Peter Beke glavom zatresao mrežu ,,sokola“.

Dvadeset minuta kasnije Mađarska je udvostručila prednost. Ponovo je Beke bio precizan nakon asistencije Škribeka.

Početkom drugog poluvremena Crna Gora je zaigrala bolje i krenula da stvara šanse. U 48. minutu Ognjen Gašević je šutirao sa desetak metara, ali je protivnički golman bio siguran.

Četiri minuta nakon toga, Gašević je na tri metra od gola zamalo bio kratak poslije dobre asitencije Nikše Vujanovića.

Najbolju priliku propustio je Ivan Vukčević u 83. minutu, kada je sa par metara šutirao pored stative.

– Rano i olako smo primili dva gola, što nas je u potpunosti poremetilo. Pravili smo previše grešaka, previše smo solirali. U nastavku smo zaigrali angažovanije, počeli smo da stvaramo šanse, koje, nažalost, nijesmo koristili. Ostaje nam da se odmorimo i dobro spremimo za sljedeći meč. Nadam se da nećemo ponavljati greške koje smo pravili, kazao je selektor Milorad Peković.

Naredni rival ,,sokola“ je Izrael, sa kojim se sastaju 8. septembra od 16:30 časova.

CRNA GORA – MAĐARSKA 0:2