Vaterpolo

Sigurna igra ajkula na startu finalnog turnira Svjetske lige

Najbolji vaterpolisti Crne Gore pobjedom su otvorili završni turnir Svjetske lige u Budmpešti.

“Ajkule” su na startu takmičenja savladale selekciju Japana rezultatom 14:8.

Izabranici Vladimira Gojkovića su poslije uvodne dionice imali vođstvo od tri gola (4:1), da bi “samuraji” u finišu druge četvrtine prišli na gol minusa (6:5).

Pogotkom Draška Brguljana sekund prije isteka poluvremena Crna Gora je uspjela da se malo odlijepi.

Pitanje pobjednika naš nacionalni tim uspio je da riješi već do kraja trećeg kvartala, a semafor je poslije 24. minuta igre pokazivao rezultat 12:7 u korist “ajkula”.

U posljednjoj četvrtini Crna Gora je rutinski sačuvala ubjedljivo vođstvo i upisala očekivane bodove u prvom kolu finalnog turnira Svjetske lige.

Mlađan Janović bio je najbolji strijelac utakmice sa četiri pogotka, tri je dao Aleksandar Ivović, a po dva Saša Mišić i Vladan Spaić.

Kod Japanaca dvostruki strijelac bio je Šiga Micuaki.

Našu selekciju sjutra od 18.15 očekuje duel sa Mađarskom, a u srijedu meč protiv Australije.